You are currently viewing Zastosowanie folii ogrodniczej do budowy tuneli

Zastosowanie folii ogrodniczej do budowy tuneli

Wraz z żoną każdego roku prowadziliśmy niewielki, przydomowy ogródek warzywny. Praca przy nim dawała nam dużą satysfakcję. Oprócz tego, że mogliśmy aktywnie spędzać naszą emeryturę, zajęcie to dawało nam możliwość obserwowania prawdziwych owoców naszych starań. Cieszył nas także czas spędzany razem. Jej towarzystwo zawsze mnie uszczęśliwiało i uspakajało.

Folia do tuneli ogrodowych

folia ogrodniczaTym razem postanowiliśmy pobawić się w sporty ekstremalne – chcieliśmy zbudować tunel ogrodowy. Oczyma wyobraźni widzieliśmy już w nim dojrzewające pomidory. Aby wcielić nasz projekt w życie, oprócz odpowiedniego stelażu potrzebowaliśmy jeszcze jednej rzeczy. Folia ogrodnicza była jednym z ważniejszych punktów na liście naszych zakupów. Musiała być mocna, dobrze przepuszczać światło i najlepiej, gdyby była czterosezonowa. Jako dosyć nowoczesne starsze państwo, odpaliliśmy komputer i odszukaliśmy ofert przedstawiających folie. Przychodziły one w różnych rozmiarach, dlatego wcześniej ustaliliśmy nasze wymagania. W końcu udało mi się odnaleźć producenta, który sprzedawał folie ogrodnicze, o których mówiono, że są najwyższej jakości. Złożyliśmy zamówienie. Po jego realizacji, wspólnymi siłami udało nam się skonstruować tunel zbudowany z najlepszych materiałów. Folia dobrze przylegała do jego stelażu. Miała chronić naszą przyszłą uprawę pomidorów i pozwalać na owocne zbiory. Była naprawdę idealna.

Wybór i montaż folii ogrodniczej pozwolił nam na budowę dobrze przystosowanego do panujących warunków tunelu. Był to produkt wytrzymały i pewny. Dobrze znosił warunki atmosferyczne i perfekcyjnie spełniał powierzone mu zadanie. To dzięki niemu mogliśmy cieszyć się słodkimi, dużymi pomidorami. Folia pozwoliła nam na wygodę, ponieważ gwarantowała lepsze warunki uprawie.