You are currently viewing Założenie firmy sprzątającej biura

Założenie firmy sprzątającej biura

Mój starszy brat był bardzo dobrze zorganizowanym człowiekiem i dzięki temu świetnie sobie radził w życiu. Zawsze mi imponował i chciałem być taki jak on. Dlatego właśnie zaraz po ukończeniu szkoły postanowiłem zabrać się za własny biznes. Nawet miałem już pomysł co robić.

Dużo zleceń na sprzątanie biur

firma sprzątająca z WarszawyZdecydowałem się na założenie profesjonalnej firmy sprzątającej, ponieważ na tym się znałem i wiedziałem doskonale, że na tego typu usługi zawsze było zapotrzebowanie. Zresztą miała to być pierwsza firma sprzątająca z Warszawy, która oferowała tanie usługi. Moja oferta miała być skierowana do dużych firm, ponieważ zamierzałem zajmować się sprzątaniem biur. Firmę założyłem sprawnie, ponieważ moja przyjaciółka pracowała w urzędzie i ze wszystkim mi pomogła. Na dodatek dostałem dofinansowanie, które przeznaczyłem na zakup środków czystości i wynajęcie lokalu. Moja firma zaczęła działać w połowie stycznia. Zatrudniłem pięć kobiet, którym zaoferowałem umowę zlecenie. Moja firma sprzątająca już działała, więc pozostało mi zająć się pozyskaniem klientów. Skonstruowałem czytelną ofertę współpracy wraz z cennikiem na konkretne usługi. Moja firma miała być w pełni profesjonalna, więc oferta musiała prezentować się w taki sam sposób. Jak się szybko okazało, moja firma sprzątająca szybko wzbudziła zainteresowanie, ponieważ zgłosiło się do mnie kilka firm, które chciało ze mną współpracować. Już na samym początku otrzymałem mnóstwo ofert współpracy i byłem zachwycony.

Brat był ze mnie bardzo dumny i cieszył się, że tak dobrze sobie radziłem w życiu. Firma mi się rozwijała i dostawałem coraz więcej zleceń. Z wieloma spółkami współpracowałem na stałe. Wszyscy byli zadowoleni z moich usług, ponieważ oferowane były na najwyższym poziomie.