You are currently viewing Zalety silnika elektrycznego do bramy przesuwnej

Zalety silnika elektrycznego do bramy przesuwnej

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na rozwój automatyki systemów zasilających bramy. Dzięki nim za pomocą pilota i silnika elektrycznego do bram przesuwnych, można otwierać je przez naciśnięcie jednego przycisku. Posiadacze samochodów doceniają takie wygody, które jeszcze bardziej usprawniają poruszanie się za ich pomocą.

Cechy silników elektrycznych do bram przesuwnych

silnik elektryczny do bramy przesuwnejWśród wielu zalet zamontowania silnika elektrycznego do bramy przesuwnej, najbardziej wyróżnia się wygoda użytkowania. Jest to system, dzięki któremu niezależnie od pory roku i temperatury panującej na dworze, można korzystać z bramy za pomocą pilota. Oszczędza to wielu momentów, kiedy trzeba wyjść na śnieg lub deszcz, aby móc wyjechać z posesji. Silnik elektryczny do bramy przesuwnej zapewnia dodatkowe funkcje, jeszcze bardziej usprawniające jego pracę. Posiada fotokomórki, które zabezpieczają przed przyciśnięciem przez bramę samochodu. Jeżeli wyczuwają przeszkodę, zatrzymują system i go cofają. Start jest łagodny, co pozwala zachować wysoką kulturę pracy, ponieważ silnik powoli się rozpędza i szybko zwalnia. Zewnętrzne sterowanie pozwala na uruchamianie i zatrzymywanie systemu za pomocą pilota, smartfona czy nawet domofonu. Poza tym posiadają awaryjne sterowanie ręczne, które przyda się w momencie braku prądu. Dzięki temu cała automatyka sprawdza się zarówno w domach prywatnych, jak i wspólnotach mieszkaniowych.

Zastosowanie elektrycznych silników do bramy przesuwnej sprawia, że korzystanie z niej staje się jeszcze wygodniejsze. Nie tylko będzie solidniej chroniła posesję, ale również ułatwi wyjeżdżanie z niej samochodem, niezależnie od ilości cyklów otwierania. Dobranie odpowiedniego systemu i napędu zwiększy wygodę użytkowania dla każdego kierowcy.