You are currently viewing Zakup maszyn vendingowych

Zakup maszyn vendingowych

 

Wielu małych przedsiębiorców z powodów finansowych, nie zatrudnia sprzedawcy w sklepie, tylko samodzielnie ją prowadzi, ponieważ wynagrodzenie stanowi spore obciążenie. Dla nich idealnym rozwiązaniem byłaby sprzedaż bez konieczności zatrudniania pracownika.

Ile kosztują maszyny vendingowe?

automaty fasPierwsze automaty vendingowe pojawiły się w Stanach Zjednoczonych wiele lat temu i szybko zdobyły zaufanie klientów. Początkowo były w nich sprzedawane tylko zimne napoje w puszkach i butelkach, ale z czasem oferta bardzo się poszerzyła. W Polsce pojawiły się one na początku lat dziewięćdziesiątych i zostały aż do dziś. Obecnie możemy w nich kupić poza napojami także słodkie i słone przekąski, kanapki, świeże owoce, lekarstwa wydawane bez recepty, a nawet maseczki jednorazowe czy artykuły higieniczne. Są to całkowicie samodzielne maszyny, które działają bez pomocy sprzedawcy, przez co są tanie w utrzymaniu. Jedne czego potrzebują, to dostęp do energii elektrycznej i ewentualnie sieci internetowej. Można w nich robić zakupy przez siedem dni w tygodniu i przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, zatem zawsze są dostępne. Co prawda nie kupi się w nich chleba, mięsa czy telefonu, ale ich oferta systematycznie się poszerza, aby jeszcze lepiej zaspokoić rosnące potrzeby konsumentów. Przedsiębiorcy decydują się na ich zakup lub wynajem, ponieważ stanowią dodatkowo źródło dochodu, które nie generuje wysokich kosztów. Cena nowego automatu vendingowego to około piętnaście – trzydzieści tysięcy złotych.

Na rynku znajdziemy przedsiębiorców, którzy postawili tylko na sprzedaż vendingową, ponieważ jeżeli będzie ona dobrze rozplanowana, to może generować całkiem spore dochody. Ważne, aby automaty się znajdowały w miejscach, gdzie przebywa wielu potencjalnych klientów.

Więcej informacji https://www.all4vending.pl