You are currently viewing Za atrakcyjną działkę trzeba sporo zapłacić

Za atrakcyjną działkę trzeba sporo zapłacić

Chcąc zrealizować marzenia o wybudowaniu własnego domu trzeba zacząć od znalezienia działki budowlanej. I tutaj zaczyna się prawdziwe eldorado, bo rynek nieruchomości ma ogromną podaż w tym zakresie. Działkę pod budowę można kupić praktycznie wszędzie. Jedyne co może stanąć na przeszkodzie to jej cena. Im atrakcyjniejsza działka tym drożej.

Na cenę działki wpływ ma jej lokalizacja

działki w KonstancinieCeny działek budowlanych są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najtańsze działki położone są jednak na przysłowiowych końcach świata. Im lepsza lokalizacja bądź bardziej prestiżowy adres tym droższa działka. Nie da się ukryć, że wiele też zależy od tego, czy działka jest uzbrojona i czy są do niej podłączone media. Kanalizacja również ma wpływ na cenę powierzchni pod budowę. Działki w Konstancinie mogą kosztować sporo, ale działki położone jeszcze dalej od stolicy będą coraz tańsze. Lokalizacja determinuje cenę, jaką trzeba zapłacić za metr kwadratowy działki budowlanej. Dlatego realizację marzeń o własnym domu zawsze uzależnia się od zasobności portfela. Kiedy nie trzeba się martwić o stan konta to można sobie pozwolić na naprawdę luksusową działkę w najlepszej lokalizacji. Zawsze można poszukać jakiejś okazji. Czasami może się zdarzyć, że sprzedającemu działkę zależy na czasie i chce się jak najszybciej pozbyć nieruchomości. Wtedy można wynegocjować naprawdę dobrą cenę w zamian za szybką decyzję i sprawną transakcję.

Budowanie własnego domu jest możliwe pod warunkiem, że posiada się działkę budowlaną. Jeśli się jej nie posiada to trzeba ją zakupić. Oferta na rynku nieruchomości jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chce się mieszkać w wygodnej i dobrej lokalizacji to trzeba się liczyć z dużym wydatkiem. Najdroższe działki potrafią kosztować krocie.