Z czego produkuje się krzesła szkolne?

Z czego produkuje się krzesła szkolne?

Krzesła szkolne są potrzebne w każdej placówce oświatowej, ponieważ to właśnie na nich siedzą dzieci podczas nauki. Każdy teoretycznie wie z czego składa się takie krzesło. Jednak trzeba przyznać, że sam proces produkcyjny nie jest taki oczywisty, ponieważ wiąże się z wiedzą na temat technologii drewna oraz metalurgii. Bez takiej wiedzy krzesła byłyby niestabilne oraz za mało wytrzymałe, aby dzieci mogły z nich korzystać.

Produkcja krzeseł do szkoły

producenci krzeseł szkolnychWiadomo, że głównym materiałem, jaki jest wykorzystywany do produkcji to drewno, a raczej masa drewniana. Producenci krzeseł szkolnych wykorzystują drobną masę, która jest w postaci płynnej. Wszelkie siedziska oraz oparcia robi się w wyniku osuszania danej mieszanki, przez co twardnieje ona. Wtedy pokrywana jest kolorem oraz lakierem. W ten sposób powstaje zwarty i wytrzymały kawałek drewna na którym można bez przeszkód siedzieć. Zupełnie inaczej jest z nóżkami od krzeseł i elementami metalowymi. Powstają one z płaskowników, które są połączeniem stopu żelaza oraz aluminium. W początkowym procesie produkcji płaskowniki są – jak sama nazwa wskazuje – zupełnie płaskie. Dopiero później po obróbce cieplnej zaczyna się je formować w kształt okrągłej rurki. Wszystkie elementy metalowe są w środku puste, aby zmniejszyć ich ciężar. Wykorzystuje się do ich malowania farbę olejną, której nie trzeba już niczym lakierować.

Oczywiście producenci posiadają już maszyny, dzięki czemu praca jest bardzo szybka. Warto jednak wiedzieć, że były okresy w historii polski współczesnej, gdzie takie krzesełka wykonywano ręcznie. Jednak już ich raczej nie ma w użyciu, ponieważ każda szkoła miała wymienione wyposażenie. W ten sposób unowocześnia się polskie szkoły, a to jest przecież bardzo znaczące dla młodzieży.

Close Menu