You are currently viewing Wymiarowe szafy we wnękach

Wymiarowe szafy we wnękach

Urządzając swoje cztery kąty chcemy, aby wszystko było jak najlepiej zaprojektowane i dobrane. Jednak głównym aspektem, jaki musi być spełniony, jest funkcjonalność wyposażenia. Coraz częściej odchodzi się od zbędnych mebli do przechowywania, meblościanki dawno już poszły w niepamięć. Co jest natomiast obecnie na czasie i jednocześnie praktyczne?

Dopasowane do wnęki szafy

szafy wnękowe na wymiarDość popularnym rozwiązaniem na przechowywanie, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu powierzchni pomieszczenia jest zastosowanie zabudowanych szaf. Obecnie na rynku mamy sporo możliwości wyboru takiej opcji. Niemniej jednak decydując się na taką szafę zyskujemy nie tylko praktyczne miejsce, ale także dużą przestrzeń, w której możemy pomieścić większość przedmiotów, nie tylko samych ubrań. Oprócz takiego zastosowania szafy wnękowe na wymiar mogą być również doskonałym dopełnieniem wystroju wnętrza. Możemy wybrać z jakich materiałów, w jakich kolorach, czy kompozycjach będą fronty zazwyczaj przesuwnych drzwi. Często spotykanym dopełnieniem takiej szafy są lustra zajmujące całą lub część powierzchni drzwi. Umieszczenie szafy we wnękach czyni ją niezwykle funkcjonalną. Dzięki temu możemy wykorzystać nieużywaną przestrzeń w swoim domu na postawienie wnękowej szafy i tym samym pozbyć się zbędnych mebli i komód z innych pomieszczeń. A to dlatego, że szafy tego rodzaju są zazwyczaj bardzo pojemne dzięki maksymalnemu wykorzystaniu powierzchni.

Jeśli zastanawiasz się nad meblem praktycznym, atrakcyjnym wizualnie, pojemnym i zajmującym jednocześnie mało miejsca, zastanów się nad montażem szafy wnękowej. Jest to doskonały sposób na zagospodarowanie wolnej przestrzeni w domu, zmieniając ją w użyteczną konstrukcję. Zyskamy zarówno na wolnej powierzchni jak i na wystroju.