You are currently viewing Wymiana płynu pompy wspomagania

Wymiana płynu pompy wspomagania

 

Obecnie system taki jak wspomaganie kierownicy montowany jest powszechnie we wszystkich seryjnie produkowanych samochodach z tej funkcji ułatwiającej prowadzenie rezygnują tylko konstruktorzy aut które będą ścigały się na torach. Dzięki wspomaganiu komfort jazdy jest znacznie wyższy co przekłada się na prostotę prowadzenia takiego auta.

Szybkie oględziny pompy wspomagania

pompa wspomagania fordOd około kilku tygodni mój ford nie prowadził się tak jak wtedy kiedy go kupiłem. Kierownica chodziła bardzo ciężko tzn czułem pewien opór w trakcie kiedy nią manewrowałem. Prowadzę bardzo intensywny tryb życia pracując do późnych godzin wieczornych, dzięki czemu nie miałem czasu podjechać do mechanika. Aż nadszedł dzień w którym samochód odmówił posłuszeństwa i właściwie nie byłem w stanie normalnie skręcać kierownicą. Mój wujek prowadził kiedyś serwis samochodowy, w młodości często mu pomagałem. Dlatego moją pierwszą myślą było że trzeba będzie wymienić pompę wspomagania. Zaprzyjaźniony mechanik do którego się wybrałem przekazał mi bardzo dobrą informacje że cały układ kierowniczy jest bez usterek zarówno, drążki, wszystkie stabilizatory oraz pompa wspomagania Ford jest marką samochodów która stawia wysokie wymagania co do jakości podzespołów z których zabudowany są wszystkie najważniejsze układy w samochodzie. Okazało się, że trzeba było tylko wymienić płyn od wspomagania. Po wymianie płynu na taki z odpowiednimi parametrami wygoda z jazdy powróciła natychmiast. OD tego momentu postanowiłem regularnie sprawdzać wszystkie najważniejsze płyny w układach w samochodzie. Jeśli będziemy je kontrolować i wymieniać w razie potrzeby unikniemy niechcianych awarii samochodu.

Jeśli kiedykolwiek zauważymy, że nasz samochód nie działa poprawnie należy natychmiast udać się do najbliższego warsztatu samochodowego lub stacji diagnostycznej w celu weryfikacji i znalezienia problemu. Szybkie zareagowanie na usterkę może ustrzec nas przed poważnymi naprawami i dużymi kosztami naprawy.