You are currently viewing Wydajne generatory gazowe

Wydajne generatory gazowe

Generator prądotwórczy zwany również agregatem jest urządzeniem, które ma za zadanie dostarczać do naszego domu lub firmy prąd w sytuacji gdy zdarzy się awaria sieci energetycznej. W naszym kraju do takich awarii dochodzi stosunkowo rzadko ale wiele urządów, dużych firm czy też szpitali nie może pozwolić sobie nawet na półgodzinną przerwę w otrzymywaniu energii elektrycznej.

Prądotwórcze agregaty na gaz

Agregaty gazowe Gaz ziemnyGeneratory energii elektrycznej możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich są agregaty mobilne, które idealnie sprawdzają się w miejscach gdzie nie mamy dostępu do sieci energetycznej. Z kolei drugą grupą są agregaty stacjonarne montowane w jednym określonym miejscu. Drugi z rodzajów jest najczęściej montowany we wspomnianych wcześniej szpitalach czy dużych firmach. Urządzenia tego typu często posiadają automatykę, która włącza agregat zaraz po tym jak zostanie dostrzeżona przerwa w dostawie prądu sieciowego. Dotychczas wszystkie agregaty jakie spotykaliśmy były zasilane benzyną lub olejem napędowym. Jednak z biegiem czasu powstało kolejne rozwiązanie. Nowoczesnym rodzajem są agregaty gazowe gaz ziemny jest zaś jednym z dostępnych paliw, które mogą taki agregat zasilić. Oprócz gazu ziemnego możliwe jest też stosowanie ekologicznego biogazu czy nawet metanu. Bardzo dużo osób docenia generatory gazowe z powodu ich wydajności połączonej z pracą zgodną z naturą. W przypadku tych generatorów emitowana jest dużo mniejsza ilość spalin niż ma to miejsce w przypadku benzynowych poprzedników.

Ogólnie rzecz ujmując agregaty gazowe są dość nowym rozwiązaniem ale już zdążyły podbić serca przedsiębiorców. Szczególnie cenią sobie oni agregaty, które podłączane są bezpośrednio do gazociągów. W ten sposób agregat działa bez konieczności obsługiwania go przez użytkowników bowiem sam pobiera sobie paliwo z gazociągu.