You are currently viewing Wybieramy lampy na schody

Wybieramy lampy na schody

Jeżeli mieszkamy w domu piętrowym, to ważnym elementem komunikacyjnym są w nim schody. Plan domu najczęściej wygląda na tak, że na parterze znajdują się najbardziej reprezentacyjne pomieszczenia, takie jak kuchnia czy salon, a na piętrze mieszczą się sypialnie. Łazienki są zazwyczaj dwie, po jednej na obu piętrach. Schody, które łączą te dwie przestrzeń, powinny być jak najbardziej praktyczne. 

Nowoczesne oświetlenie schodów

lampy schodoweBudując dom często decydujemy się w nim na dwa piętra, połączone schodami. Przy wyborze schodów zwróćmy uwagę na ich praktyczność w pierwszej kolejności, a następnie na ich wygląd. Jeżeli mamy w domu dzieci, to szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na bezpieczeństwo schodów. Warto zamontować na schodach lampy schodowe, które będą oświetlać nam drogę po zmierzchu. Lampy te mogą być umieszczone w samych schodach lub na ścianie, wzdłuż której te schody biegną. Do wyboru mamy przeróżne rodzaje lamp schodowy, które nie tylko inaczej wyglądają, ale też pozwalają na zastosowanie różnych kolorów podświetlenia. Poza kwestiami technicznymi, podświetlenie schodów nie tylko ułatwia nam przemieszczania się po ciemku, ale też ładnie wygląda. Oświetlenie w każdym pomieszczeniu w pewnym stopniu pełni funkcję dekoracyjną. Nawet najprostsze schody kiedy są podświetlone, wyglądają na bardziej atrakcyjne i nowoczesne. Lampy schodowe zapalać można za pomocą specjalnego włącznika, ale istnieje też możliwość ustawienia czujnika, dzięki któremu lampki będą zapalać się same.

Każdy, kto ma w domu schody, powinien przemyśleć ich podświetlenie. I nie chodzi tutaj tylko o aspekt estetyczny, chociaż rzeczywiście takie podświetlone schody bardzo ładnie się prezentują, ale też o kwestie praktyczne. Lampy przy schodach pozwalają po nich chodzić w nocy, bez konieczności zapalania dużego światła.