You are currently viewing Własna plantacja truskawek

Własna plantacja truskawek

Większość z nas uwielbia jeść truskawki, gdyż są przepyszne. Dlatego często decydujemy się na ich uprawę w naszym ogrodzie. Aby były one piękne i jędrne o świetnym smaku musimy o nie zadbać w odpowiedni sposób już od chwili, gdy szykujemy glebę pod ich uprawę. Dlatego tak ważne jest nawożenie i nawadnianie truskawek.

Odpowiednia pielęgnacja truskawek w ogrodzie

truskawki nawożeniePyszne i soczyste owoce truskawek to dla wielu z nas rarytas, który bardzo chcielibyśmy mieć we własnym ogrodzie. Dlatego postanawiamy niejednokrotnie, iż rozpoczniemy ich uprawę. Musimy jednak pamiętać, iż uprawa truskawek zaczyna się zanim je zasadzimy. Ziemia musi być spulchniona, a dodatkowo, aby były dobre truskawki nawożenie ich jest kluczowym elementem. Glebę musimy odpowiednio odżywić tuż przed zasadzeniem krzaczków. Kiedy będzie już gotowa możemy przystąpić do sadzenia. Później musimy co jakiś czas użyźniać ziemię nawozem, a do tego bardzo regularnie i obficie podlewać ze względu na krótkie korzonki. Przy rzadkim podlewaniu korzenie szybko schną, a rośliny marnieją. Nie zapomnijmy też o profilaktyce przed patogenami i chwastami, aby nic niepokojącego nie zniszczyło naszej uprawy. Dopiero w przypadku choroby naszych krzaczków sięgnijmy po chemiczne preparaty. W ten sposób wyhodujemy piękne i zdrowe truskawki, których smakiem będziemy cieszyć się przez okres letni. W końcu truskawki smakują tak samo wybornie same z siebie albo w cieście.

Przepyszne truskawki to dla większości z nas jeden z ulubionych letnich owoców. Dlatego decydujemy się na uprawę tej rośliny w naszym ogrodzie. Aby wyrosły piękne i soczyste musimy dbać o ich odpowiednie nawodnienie, a także nawożenie. W ten sposób możemy być pewni, iż nasz plon będzie obfity w duże i jędrne owoce gotowe do jedzenia.