Płyny do instalacji grzewczych stają się niezbędnym elementem i w domkach letniskowych, i w normalnych domach czy mieszkaniach. Dzięki nim instalacja nie zamarza i wszystko funkcjonuje poprawnie, nawet podczas bardzo niskich temperatur na zewnątrz. Bardzo ważny jest skład takiego płynu, aby działał on wyłącznie korzystnie na całą instalację.
Wykorzystanie glikolu propylenowego w centralnym ogrzewaniu
Glikol propylenowy jest organicznym związkiem chemicznym, który w temperaturze pokojowej jest bezbarwną, bezwonną i oleistą cieczą o wysokiej lepkości. Stosuje się go w wielu dziedzinach między innymi w medycynie czy kosmetyce. Ostatnimi czasy znalazł również zastosowanie w systemach chłodzących jako płyn chłodzący. W porównaniu do glikolu etylenowego nie jest on toksyczny. Otrzymuje się go przez uwodnienie tlenku propylenu, ale może być również uzyskiwany z gliceryny. Dzięki swojej nietoksyczności może być wykorzystywany zarówno w produktach dla ludzi, jak i dla wielu maszyn czy urządzeń. Glikol propylenowy do CO występuje w postaci niezamarzającego płynu, który charakteryzuje się wysoką jakością oraz bezpieczeństwem. Z jego pomocą sprawia się, że instalacja grzewcza nie zamarza nawet, gdy paliwo nie jest do niej dostarczane przez długi czas. Dodatkowo glicerol zabezpiecza uszczelki i elementy gumowe przed niszczeniem oraz charakteryzuje się działaniem smarnym. Dobry płyn na bazie glicerolu propylenowego spełnia wszelkie wymagane normy, posiada atesty i jest objęty gwarancją. Wykorzystując go możemy być pewni, że nasza instalacja grzewcza będzie zawsze poprawnie działać.
Różnorodność zastosowania glikolu jest spora. Z racji swojego braku toksyczności i odpowiedniej formie jest on idealny do wielu produktów i preparatów. Sprawdza się świetnie jako składnik płynu do centralnego ogrzewania. Z jego pomocą możemy być pewni bezpieczeństwa naszych instalacji i ich poprawnego działania nawet w bardzo niskich temperaturach.