You are currently viewing Techniki pomocne w leczeniu nerwicy lękowej

Techniki pomocne w leczeniu nerwicy lękowej

Uporczywy lęk, który pojawia się niezależnie od okoliczności zewnętrznych, może świadczyć o nerwicy lękowej. Osoby chore czują niepokój oraz stres, często pojawiają się u nich różne objawy. Duże nasilenie lęku i związane z tym cierpienie sprawiają, że ciężko im codziennie funkcjonować, nieustannie się zamartwiają.

Psychoterapeuci pomagają pacjentom z nerwicą lękową

fachowe leczenie nerwicy lękowej w warszawieTowarzyszy im napięcie i zaniepokojenie. Do objawów fizycznych zaliczyć można palpitacje lub mocne bicie serca, pocenie się, drżenie ciała i suchość w jamie ustnej. Pacjenci mają trudności z oddychaniem, czują dyskomfort w klatce piersiowej, zawroty głowy, reagują lękiem w różnego rodzaju sytuacjach. Objawy powodują trudności z zasypianiem, często są przyczyną depresji, fobii, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Niezwykle ważna jest jak najszybsza konsultacja z psychologiem i fachowe leczenie nerwicy lękowej W Warszawie odbywa się profesjonalna terapia tego schorzenia. Specjaliści wykorzystują różne techniki terapeutyczne, dzięki czemu pacjenci mogą przepracować i zmienić swoje przekonania oraz zachowania. Zastosowanie specjalnych metod sprawia, że możliwe jest przezwyciężenie problemów, a także poprawa jakości życia pacjentów. Specjaliści skutecznie pomagają pokonać lęk. Stany lękowe często wywołują niepokojące objawy somatyczne i psychotyczne organizmu. Ważna jest zatem odpowiednia diagnoza, a także zastosowanie specjalistycznego leczenia. Ogromną rolę odgrywa tutaj psychoterapia. Wykorzystuje się zazwyczaj nurt poznawczy lub poznawczo-behawioralny.

W niektórych przypadkach konieczne jest rozpoczęcie leczenia farmakologicznego, zastosowanie środków przeciwdepresyjnych. Dzięki właściwie przeprowadzonej terapii pacjenci mogą zaakceptować pewne wydarzenia z przeszłości, zmienić swoje nastawienie, a także poradzić sobie z wspomnieniami, które powodują pojawienie się zaburzeń.