You are currently viewing Szukanie pracownika na Ukrainie

Szukanie pracownika na Ukrainie

Wielu pracodawców zastanawia się nad możliwościami zatrudnienia obcokrajowców do pracy, zastanawiając się jednocześnie nad możliwościami samodzielnej organizacji procesu zatrudnienia. Z perspektywy laika może się to wydać procesem nieskomplikowanym, natomiast podchodząc do tematu szczegółowo może się to okazać przedsięwzięciem dosyć karkołomnym.

Proces poszukiwań pracowników

jak znaleźć ukraińców do pracyNa początku musimy wybrać grupę docelową w kierunku której przeprowadzimy kampanię promocyjną. Doświadczone agencje pracy z Polski zazwyczaj współpracują z agencjami pracy np. na Ukrainie i czerpią z ich bazy danych, infrastruktury i pracowników w terenie, którzy mogą w razie potrzeby zweryfikować wiedzę, umiejętności i doświadczenie kandydata. Starając się o całkowicie niezależne źródło pracowników będziemy zazwyczaj bazować na ogłoszeniach na portalach w ukraińskim internecie oraz na polskim internecie, gdzie będziemy starać się dotrzeć do Ukraińców, będących już w Polsce, albo tych znających język polski. Oczywiście, w przypadku sprecyzowanych oczekiwań wobec pracowników pozostają również portale specjalistyczne, będące bardzo dobrym kanałem kontaktowym między pracodawcą a kandydatem. Jak znaleźć Ukraińców do pracy? To pytanie zadaje sobie coraz więcej pracodawców, którzy za naszą wschodnią granicą próbują uzupełnić swoje kadry, zwłaszcza wśród pracowników niewykwalifikowanych. Za każdym razem, kiedy będziemy próbować przeprowadzić ten proces samodzielnie możemy liczyć się z oszczędnościami, ale z pewnymi niewygodami związanymi z realizacją całego przedsięwzięcia.

Obecnie na rynku pracy panuje oczekiwanie na zachowanie rynków światowych w obliczu zmian na światowej mapie handlu. Wiele filii zagranicznych korporacji wstrzymało proces zatrudnienia z uwagi na śledzenie rozwoju sytuacji w światowym handlu. Dla pracodawców, w kontekście zatrudnienia jest to sygnał dosyć pozytywny, gdyż mogą oni przygotować swoje procesy rekrutacyjne na nowe rozdanie.