You are currently viewing Systemy centalnego odkurzania

Systemy centalnego odkurzania

Myślę, że niewiele jest osób, którym sprzątanie domu, czy też mieszkania sprawia przyjemność. Nikt przecież nie lubi generować i słuchać ogromnego hałasu jaki generuje odkurzacz, nie przepadamy za dźwiganiem ciężkich produktów niezbędnych do umycia naszego wyposażenia, a także nie sprawia nam przyjemności wdychanie zapachu detergentów.

Jak działa centralny odkurzacz?

odkurzacze centralne do domuOkazuje się jednak, że chociaż w kilku tych czynnościach możemy sobie ulżyć. Jedną z nich jest oczywiście odkurzanie. Wydawać by się mogło, że już do końca skazani będziemy na tradycyjną metodę odkurzania. Na szczęście nic bardziej mylnego, ponieważ w ostatnim czasie pojawiły się odkurzacze centralne do domu. Dawniej takie systemu montowane były jedynie w hotelach, czy dużych budynkach zajmowanych przez różne firmy i korporacje. Obecnie system ten staje się coraz popularniejszy w wielu domach. Centralny odkurzacz składa się z kilku elementów. Jego sercem jest tak zwana jednostka centralna, w której znajdują się wszystkie nieczystości, jakie zostały wciągnięte przez odkurzacz. Trafiają one do worków, które należy wymieniać jedynie raz na pół roku, za pośrednictwem systemu rur ukrytego w naszych ścianach i pod podłogą. To sprawia, że jedynym widocznym elementem są gniazda w ścianach, ukryte za zaślepkami. Z gniazd tych wyciągamy rurę długą na kilkanaście metrów. Dzięki tak długiej rurze możemy odkurzyć całe piętro bez konieczności zmiany gniazda elektrycznego.

Warto podkreślić, ze odkurzacze centralne doskonale sprawdzają się w domach, w  których znajdują się małe dzieci. Pozwalają one na odkurzenie podłogi praktycznie bez żadnego hałasu! Dodatkowym atutem jest fakt, że system ten nie pozwala na wydmuchiwanie zassanego powietrza, co jest korzystne dla alergików. Jest więc to idealny system dla każdego!