You are currently viewing Syn na kursie językowym za granicą

Syn na kursie językowym za granicą

Jakiś czas temu przeprowadziliśmy się wraz z moją rodziną do Anglii. Jestem szczęśliwym rodzicem mojego 12-letniego syna i mężem pięknej żony, a przeprowadziliśmy się tutaj dlatego, iż pracuję tu od kilku lat i nie chcieliśmy dalej żyć w rozłące.

Angielski kurs dla mojego syna

kursy angielskiego w angliiMój syn niestety nie za bardzo radzi sobie z tutejszym językiem, dlatego też postanowiliśmy coś z tym zrobić. Nauka na własną rękę w domu nie dawała zbyt dobrych rezultatów, więc porozmawiałem z nim na temat kursów językowych. Stwierdziliśmy, że jest to najlepsze wyjście z tej sytuacji. Kursy angielskiego w Anglii są na bardzo wysokim poziomie, często możemy znaleźć je prowadzone przez polaków. Po rozeznaniu się w internecie, zdecydowałem się na kurs bardzo polecany przez innych. Miejsce w którym odbywały się zajęcia było niedaleko naszego tymczasowego miejsca zamieszkania, dlatego też zdecydowaliśmy się właśnie na to. Zapisanie naszego syna nie było trudne, bowiem po wykonaniu telefonu i podaniu danych oraz wytłumaczeniu kilku szczegółów, wystarczyło zgłosić się po kartę, którą dostawał każdy uczeń i pozwalała ona na wstęp na zajęcia. Nasz syn otrzymał również dokument, w którym znajdowały się wszystkie informacje, wraz z grafikiem zajęć oraz wszelkimi ważniejszymi szczegółami. Jego pierwsze zajęcia były dla niego stresujące, jednakże gdy powrócił z nich do domu, był bardzo zadowolony. Poznał on tam wiele osób, również z Polski, które były w takiej samej sytuacji jak on.

Dało mu to poczucie, że wcale nie jest tak źle jak mu się na początku wydawało. Sami nauczyciele byli bardzo mili, pomocni oraz wyrozumiali. Dali mu wiele wskazówek odnośnie nauki języka oraz pomogli w opanowaniu rzeczy, które sprawiały mu najwięcej problemów. Jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji odnośnie kursu.