You are currently viewing Suki szczenne powinny jeść karmy bez zboża

Suki szczenne powinny jeść karmy bez zboża

Psy potrafią być najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Są wierne i ufne, potrafią się odwdzięczyć z nawiązką za okazaną miłość i opiekę. Hodowcy psów rasowych znajdują wielu chętnych na szczeniaczki. Ciężarne suki wymagają szczególnej opieki. Powinny odpowiednio się odżywiać i mieć przyjazne warunki.

Suczki spodziewające się szczeniąt jedzą karmę bezzbożową

bezzbożowa karma dla suk szczennychSuczki, które spodziewają się potomstwa, potrzebują troskliwej opieki. Musza się dobrze odżywiać, nie powinny być w tym szczególnym okresie narażone na stres. Ciąża u suk trwa zwykle około dziewięciu tygodni. Suka może urodzić od dwóch do sześciu szczeniąt. Począwszy od czwartego tygodnia ciąży suka powinna dostawać specjalną karmę. Dobrej jakości bezzbożowa karma dla suk szczennych zawiera specjalnie wyselekcjonowane składniki pokarmowe, które charakteryzują się wysoką przyswajalnością. Brak składników zbożowych w pokarmie znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej. Suczka, która spodziewa się potomstwa, potrzebuje większych ilości białka, tłuszczów, witamin oraz wapnia. Składniki te wpływają korzystnie na rozwój płodów. Rozwijające się płody często uciskają żołądek zwierzęcia, co może powodować problemy trawienne. Z tego też powodu zaleca się, żeby suczki w zaawansowanej ciąży karmić częściej, za to mniejszymi porcjami. Zaleca się, aby ciężarne suczki miały codzienną dawkę ruchu, jednocześnie nie powinny zbytnio się forsować. Właściciel musi w tym okresie chronić suczkę przed doznaniem poważnych urazów mechanicznych.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że suczki spodziewające się potomstwa powinny dobrze się odżywiać. Nie jest wskazane podawanie zwierzęciu resztek z obiadu, ani taniej karmy z supermarketu. Wysokiej jakości karma bezzbożowa pozwala zachować zdrowie i dobrą kondycję.