You are currently viewing Środki izolujące od wilgoci

Środki izolujące od wilgoci

Każdy budynek stoi na fundamencie. To od fundamentu zależy jak stabilny jest dany budynek. Fundament narażony jest na szkodliwe działanie wilgoci, więc jeśli chcemy aby nasz budynek był trwały, to musimy zadbać o to, aby fundament był dobrze zabezpieczony przed wodami gruntowymi. Fundament możemy zabezpieczyć na kilka sposobów.

Jakie środki są najlepsze?

jaki środek do izolacji fundamentówO izolacji fundamentów powinniśmy pomyśleć na jednym z pierwszych etapów budowy. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo gotówki i czasu. To jaki środek do izolacji fundamentów wybierzemy ma bardzo duże znaczenie. Powinniśmy wybrać środek, który zabezpieczy fundament w kompleksowy sposób. Jeśli środek będzie odpowiednio dobry, to nie będziemy musieli się bać o to, że woda wniknie w strukturę betonu i będzie ją niszczyć. Dobry środek zatyka wszystkie pory betonu z którego został wykonany fundament, dzięki temu mamy pewność, że woda nie wyrządzi szkód. Jeśli fundament będzie dobrze zabezpieczony, to nie będziemy musieli się bać o to, że po kilku latach nasz budynek się zawali. To właśnie na fundamencie spoczywa cały ciężar budynku, więc musi być on odpowiednio zabezpieczony. Środek dodajemy do betonu w momencie, gdy ma on jeszcze konsystencję płynną, następnie wylewamy beton w odpowiednie miejsce. Użycie dobrego środka izolacyjnego mamy pewność, że nasz fundament przetrwa naprawdę dużo. Dodatkowo możemy zrobić tak zwane odwodnienie, które będzie odprowadzać nadmiar wód gruntowych z dala od fundamentów.

Za butelkę takiego preparatu o pojemności pięciu litrów zapłacimy niecałe dwadzieścia złotych. Jedna taka butelka wystarczy nam na kilkadziesiąt kilogramów betonu. Odizolowanie od wilgoci całego fundamentu za pomocą takiego preparatu nie będzie kosztować nas więcej, niż tysiąc złotych.