You are currently viewing Sprzedaję elementy do aut z Francji

Sprzedaję elementy do aut z Francji

Na rynku istnieje przesyt miejsc, w których można kupić części motoryzacyjne. Większość liczących się firm oferuje sprzedaż części w internecie. Ich asortyment jest naprawdę pokaźny. W związku z tym bardzo ciężko konkurować z takimi firmami. Rozumiejąc ten fakt postanowiłem postawić na coś nowego. Od kiedy pamiętam jestem pasjonatem motoryzacji. Zawsze chciałem się również sprawdzić w handlu, więc wybór branży był dla mnie oczywistością. Jak już wcześniej wspominałem kolejna hurtownia motoryzacyjna nie miała szansy bytu na rynku.

Specjalizowana hurtownia z częściami

części do samochodów francuskichCo jednak w momencie gdy na rynku pojawi się wyspecjalizowana hurtownia z częściami renomowanych producentów, która zapewni wysokiej jakości usługi głównie klientom biznesowym? Czegoś takiego na lokalnym rynku, na którym zamierzałem działać jeszcze nie było. Szczególnie interesuje się motoryzacją francuską. Na rynku zauważyłem niszę w tym segmencie. Po bliższej analizie tematu okazało się, że większość aut, które są brane w leasing na firmę są to auta francuskie. Owszem producent udziela podstawowej gwarancji na czas spłaty zobowiązania, jednak życie często weryfikuje te zapewnienia. Zdarza się zresztą, że winę za usterkę ponosi użytkownik np. rozbita szyba. Niektórych firm nie stać na ubezpieczenie AC w związku z czym szukają dobrych zamienników do swoich samochodów na rynku wtórnym. Pozagwarancyjna naprawa w autoryzowanym serwisie często jest nieopłacalna. W związku z tym postanowiłem otworzyć sklep z części do samochodów francuskich. Jak się okazało wstrzeliłem się idealnie w niszę. Szybko pozyskałem stałych klientów, którzy po okresie gwarancyjnym postanowili kupować u mnie wszystkie podzespoły.

Mój sklep cechuje się wysokimi kompetencjami personelu oraz konkurencyjnymi cenami. Szczególnie pozytywnym aspektem jest specjalizacja sklepu w częściach do aut francuskich. W takim przypadku klient od razu wie czego może u nas szukać. W dużych sklepach internetowych często zdarza się, ze do pewnych modeli nie ma części oryginalnych – są tylko zamienniki. My sprowadzamy części bezpośrednio od producenta z Francji.