You are currently viewing Sposoby leczenia kolki u niemowląt

Sposoby leczenia kolki u niemowląt

Narodziny dziecka zazwyczaj przywracają życie świeżo upieczonych rodziców do góry nogami. Wszystko bowiem zaczyna się kręcić wokół malucha, opiekunowie starają się szybko zaspokajać jego potrzeby i zapewnić mu odpowiednią porcję czułości. Dbają także, by maleństwo czuło się bezpieczne oraz szczęśliwe.

Masaż brzuszka sposobem na kolkę u niemowląt

kolka u niemowlaka co robićCzasem zdarzają się jednak sytuacje, kiedy rodzice nie wiedzą, co robić. Młody człowiek przeraźliwie płacze i ciężko ukoić jego łzy. Napady płaczu zazwyczaj zaczynają się o tej samej porze i są bardzo uciążliwe zarówno dla dziecka, jak i dorosłych. Niemowlę pręży się i podkurcza nóżki. Takie objawy mogą świadczyć o kolce, która jest wyjątkowo nieprzyjemną dolegliwością. Często pojawia się o niemowląt, a jej przyczyny nie są do końca znane. Czasem obwinia się o to niedojrzałość układu pokarmowego, innym razem przyczyn doszukuje się q nadmiernej ilości gazów. Niekiedy przypadłość ta może wynikać z alergii pokarmowych. Niezależnie jednak od przyczyn, zaniepokojeni rodzice często zastanawiają się, jak sobie poradzić z tym problemem. Często objawy znikają samoistnie, jednak warto znaleźć sposób, by ulżyć maluszkowi. Wśród popularnych metod wyróżnić można masaż brzuszka, który skutecznie radzi sobie z nadmierną ilością gazów. Rodzicom sen z powiek spędza ciągły płacz pociechy. Warto uświadomić sobie, czym jest kolka u niemowlaka co robić, by skutecznie pomóc maluszkowi.

Dolegliwości kolkowe są poważnym problemem. Mimo tego, iż wyglądają groźne, to tak naprawdę często mijają samoistnie. Pomocne bywają ciepłe kompresy, masaż brzuszka, a także ograniczenie ilości bodźców. W sytuacjach, kiedy tego typu metody okazują się nieskuteczne, warto odwiedzić specjalistę i dostosować się do jego zaleceń.