Spędź kilka dni w Trójmieście

Macie wolny weekend? Planujecie wyjazd ze zwiedzaniem i odpoczynkiem? Warto pomyśleć o Trójmieście. Z wielu części Polski dojedziecie drogami szybkiego ruchu, a na miejscu znajdziecie wiele atrakcji. Oczywiście dwa dni to trochę mało na zobaczenie wszystkiego, ale najważniejsze rzeczy dacie radę odhaczyć w swoim planie.

Wyjazd do Trójmiasta udanym pomysłem na weekend

apartament na weekend trójmiastoOczywiście najlepszym terminem na wizytę w Trójmieście będą ciepłe miesiące, w końcu przy okazji zwiedzania warto też poleżeć na plaży. Molo w Sopocie, spacer po Monciaku – w okresie letnim mają niepowtarzalny urok. Zacznijmy jednak od noclegów. Raczej bez większego problemu wynajmiecie apartament na weekend trójmiasto ma bowiem szeroką ofertę hotelową. Znajdzie się coś dla osób podróżujących w pojedynkę, dla par, a także dla rodzin. Dla tych ostatnich apartamenty niedaleko plaży albo w centrum. Wiele z nich wyposażonych jest w potrzebne sprzęty, na przykład pralkę, zmywarkę, nie wspominając o telewizorze. Zazwyczaj jest także opcja wypożyczenia łóżeczka dla niemowlaka. Czy będzie to Gdańsk, czy Sopot, a może Gdynia, nie ma większego znaczenia. Zacznijmy od Gdańska. Warto spędzić dzień w tym mieście. Westerplatte, Muzeum II Wojny Światowej, Centrum Solidarności – sporo historycznych i kulturalnych instytucji do odwiedzenia. Poza tym centrum, czyli Fontanna Neptuna, Długi Targ, ulica Mariacka i Kościół Mariacki, Żuraw. W Gdyni również nie będziecie się nudzić.

Weekend w Trójmieście to gwarancja odpoczynku i turystycznych atrakcji. Oczywiście latem musicie się przygotować na tłumy, taki jest urok nadmorskich miast. Wydaje się jednak, że to, co mają do zaoferowania Gdańsk, Sopot i Gdynia, zrekompensuje niedogodności. Tym bardziej że między tymi miastami możecie poruszać się Szybką Koleją Miejską, a to z pewnością duży komfort dla zwiedzających.