You are currently viewing Solidny bagażnik rowerowy

Solidny bagażnik rowerowy

Kiedy jesteśmy w posiadaniu dobrego roweru turystycznego, warto zastanowić się nad dokupieniem kilku akcesoriów, które przydadzą się zarówno w długiej trasie, jak i krótkiej przejażdżce po mieście. Nie wszystkie rowery turystyczne i trekkingowe są dobrze wyposażone.

Przednie bagażniki rowerowe 

bagażnik rowerowy przedniBagażnik jest bardzo istotną częścią każdego roweru, który jest przystosowany do przewożenia obciążeń większych od prowadzącego pojazd. Przedni bagażnik rowerowy ma bardzo różnorodne zastosowanie. Może też przybierać niemal dowolne formy i kształty. Weźmy na przykład bagażnik rowerowy przedni, instalowany w rowerach, którymi poruszają się kurierzy. Jest to wydłużona platforma, na której zmieścimy obciążenie, które nie przekracza pięćdziesięciu kilogramów. Sporo, prawda? Jednak są bagażniki, które udźwigną znacznie więcej. Przedni bagażnik rowerowy przydaje się również w przypadku rowerów turystycznych i trekkingowych, służąc jako zrównoważenie balastu, który dociąża tylne koło. Szczególnie w przypadku, gdy mamy tam zamontowane sakwy podróżne (najpewniej wypełnione po brzegi). Bagażnik do tego typu rowerów jest oczywiście odpowiednio mniejszy i nie jest przystosowany do przewożenia tak dużych ciężarów, jak ten, który znamy z rowerów kurierskich. Kiedy szukamy optymalnego dla naszego jednośladu, przedniego bagażnika, najlepiej skorzystać z oferty jednego ze sprawdzonych sklepów internetowych. Tam znajdziemy modele dopasowane nawet do rowerów górskich oraz rowerów miejskich. 

Kupienie przedniego bagażnika, wydawałoby sie prozaiczną czynnością, jednak na pewno nie dla osób, którym jest on naprawdę potrzebny. A wielu klientów internetowych sklepów rowerowych nie wyobraża sobie swoich jednośladów bez odpowiedniego, przedniego bagażnika.