Skuteczny montaż płyt HPL

Skuteczny montaż płyt HPL

Niemal każdego dnia powstają kolejne pomysły na tworzenie ciekawych materiałów budowlanych. Inżynieria materiałowa jest branżą, która rozwija się niezwykle szybko. Jakiś czas temu bardzo ciekawym produktem, który powstał przy współpracy inżynierów z tej branży zostały płyty warstwowe. Materiał ten jest już od wielu lat stosowany w budownictwie gdzie jego zastosowanie jest ogromne. 

Nowoczesne płyty warstwowe

montaż płyt elewacyjnych hplPłyty warstwowe w naszym kraju pojawiły się stosunkowo niedawno. Początkowo stosowano je głównie u naszych zachodnich sąsiadów gdzie od dziesiątków lat materiał ten świetnie sprawdza się do ocieplania domów. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest skuteczny i szybki montaż płyt elewacyjnych HPL to w naszym kraju obecnie znaleźć możemy całe mnóstwo firm oferujących tego typu usługi. Przez długi czas w elewacjach stosowano tylko i wyłącznie metodę lekką mokrą. Polegała ona na nanoszeniu na ściany warstwy kleju, styropianu oraz siatki wraz z tynkiem. Z biegiem lat zaczęto odchodzić od tej metody i została ona zastąpiona wspomnianymi wcześniej płytami elewacyjnymi HPL. Płyty te posiadają fantastyczne właściwości termoizolacyjne. Dzięki ich stosowaniu możliwe jest dodatkowo zmniejszenie ryzyka wystąpienia kanalików termicznych, które często są głównym winowajcą pojawiania się na ścianach pleśni oraz grzybów. Płyty tego typu możemy stosować obecnie na różnych płaszczyznach. Świetnie przylegają zarówno do ścian jak i do więźby dachowej.

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie w płyty elewacyjne to nie tylko inwestycja w funkcjonalność ale również w estetykę. Płyty te świetnie prezentują się na zabudowaniach nadając im nowoczesnego i niepowtarzalnego charakteru. Mówiąc o tym rodzaju płyt warstwowych warto również wspomnieć o czasie związanym z montażem takich płyt. Jest on bowiem zaskakująco krótki. 

Close Menu