You are currently viewing Samochód terenowy z wyciągarką

Samochód terenowy z wyciągarką

Wielu pasjonatów motoryzacji szuka zajęcia związanego z samochodami, które pozwoli im się odprężyć po pracy. Taka zwykła jazda samochodem przestaje być ekscytująca chwilę po tym jak zdamy prawo jazdy. Biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce jest bardzo mało torów wyścigowych, to wielu kierowców decyduje się zjechać z asfaltu i pojeździć trochę po terenie.

Wyciągarki do terenówek

wyciągarka off roadOff road staje się coraz popularniejszy. Jeśli chcemy dołączyć do tej grupy, to przede wszystkim musimy kupić odpowiedni samochód. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, że musimy kupić bardzo drogie auto, bo inaczej to nie ma sensu. Absolutnie nie. Wystarczy kupić taką terenówkę, na jaką nas aktualnie stać i stopniowo możemy ją ulepszać, po to aby lepiej jeździło nam się w terenie. Poza zrobieniem tak zwanego liftu, zmianą zawieszenia i wymianą kół na większe, powinniśmy pomyśleć o takich atrybutach jak trapy i wyciągarka off road. Taka wyciągarka bardzo często nam się przydaje. Nie chodzi tu o to żeby się wszędzie wciągać przy pomocy takiej wyciągarki, tylko o to, że jak już się gdzieś zatrzymamy i nie będziemy mogli wyjechać, to taka wyciągarka pomoże nam pokonać przeszkodę. Jesteśmy w pewnym sensie samowystarczalni, więc nawet jak jedziemy sami w teren, to możemy być pewni, że wrócimy o własnych siłach do domu. Możemy wyróżnić dwa rodzaje wyciągarek. Pierwszym z nich są wyciągarki elektryczne, a drugim wyciągarki mechaniczne. To jaką wybierzemy zależy tylko od nas.

Wspomniane urządzenie możemy kupić za kilkaset złotych lub za kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego ile chcemy zainwestować w swój samochód. Na początku nie musimy wydawać tak dużo pieniędzy. I właśnie to jest najlepsze w jeździe w terenie, ponieważ jest to sport dosłownie dla każdego.