You are currently viewing Rola nowoczesnych systemów przeładunkowych

Rola nowoczesnych systemów przeładunkowych

Nowoczesne systemy logistyczne i przeładunkowe pełnią kluczową rolę w usprawnianiu procesu wysyłania i odbierania paczek i innych towarów. System logistyczny tego typu dotyczy przede wszystkim firm kurierskich, chociaż nie tylko. Centra przeładunku towarów są wyposażane w wiele systemów i usprawnień, dzięki którym możliwe staje się szybkie wysyłanie towarów w obrębie Polski, a także za granicę.

Istotne elementy systemu przeładunkowego

systemy przeładunkoweDo najważniejszych elementów nowoczesnych centrów przeładunkowych należą śluzy, które zwiększają komfort pracy magazynierów, a także nie pozwalają na nadmierne wychładzanie hali podczas załadunku. Systemy przeładunkowe to także specjalne elementy, umożliwiające wygodne ładowanie towarów na naczepy, umieszczone na różnych wysokościach. Aby było to możliwe, korzysta się ze specjalnych ramp hydraulicznych, pozwalających bez problemu zmniejszyć niewielką różnicę w wysokości naczepy a płaszczyzny magazynu. Wiele śluz załadunkowych posiada specjalne naprowadzacze i odbojniki, które przydadzą się szczególnie kierowcom dużych samochodów ciężarowych, którzy mają ograniczone pole widzenia podczas podjeżdżania pod daną śluzę załadunkową.  W śluzach montuje się także specjalne bramy załadunkowe, które mogą działać z różną szybkością. Bramy tego typu często są nazywane szybkobieżnymi, ze względu na bardzo szybkie otwieranie i zamykanie.

Dzięki bramom i mostkom przeładunkowym, możliwe staje się załadowywanie wielu ciężarówek i samochodów dostawczych. W wielu wypadkach wykorzystywane są mostki sprężynowe, umożliwiające równoważenie ciężaru płyty mostka. Tego typu mostki są stosowane jako elementy opuszczane lub przesuwne, i mogą być montowane do rampy betonowej za pomocą specjalnie zaprojektowanych szyn.