W dużych miastach coraz częściej pojawiają się niewielkie, sztuczne tory rowerowe do jazdy i treningu. Na blokowiskach i smutnych podwórkach brakuje oferty dla młodzieży i dorosłych. Place zabaw i siłownie na powietrzu to nie wszystko. Budowa pump tracków jest idealną ofertą dla samorządów, wspólnot mieszkaniowych i deweloperów, którzy chcą zagwarantować rozrywkę dla różnych grup wiekowych.
Gdzie zlokalizować pump track?
Na miejskich blokowiskach i na osiedlach deweloperskich nie brakuje oferty dla najmłodszych. Są place zabaw i siłownie zewnętrzne. Jednak brakuje oferty do bardziej aktywnego wypoczynku i treningu, zwłaszcza dla młodzieży i osób, które potrzebują intensywnego wysiłku. Pump tracki spełniają te kryteria. To specjalnie przygotowane, niewielkie, zamknięte w konkretnych ramach trasy na nierównym, specjalnie przygotowanym terenie. Na pump trucku można się spocić, wypracować mięśnie, przeżyć przygodę i na pewno nie można się nudzić. To świetny sposób na zapewnienie rozrywki dla młodzieży i aktywnych ludzi. Niewielkie pump trucki zmieszczą się na miejskim blokowisku, w parku, na polanie lub na osiedlu deweloperskim. Nie ma specjalnych wymagań co do terenu, gdyż wykonawca tego typu torów sam opracowuje koncepcję zagospodarowania i wykonania pump tracka. Koszty uzależnione są od wielkości torowiska, lecz spokojnie zmieszczą się w budżecie miejskiego osiedla, w budżecie obywatelskim lub pieniądzach, jakie gmina ma przeznaczyć na sport i rekreację.
Firma, która zajmuje się projektowaniem i realizacją pump tracków, posiada wieloletnie doświadczenie w tym temacie. Doskonale potrafi zaplanować tory rowerowe w mieście, w terenie zabudowanym i w otwartej przestrzeni, na terenach rekreacyjnych. Oferuje dogodne warunki realizacji i atrakcyjną wycenę.