You are currently viewing Przyłącza wodociągowe na Śląsku

Przyłącza wodociągowe na Śląsku

Doprowadzenie wody do swojego domu to w dzisiejszych czasach podstawowa kwestia. Nietrudno jest znaleźć fachowców, którzy wykonają dla nas taką usługę. Nie wystarczy jednak zamówić profesjonalnej ekipy. Aby doprowadzić wodę do swojej posesji należy wykonać szereg czynności. 

Doprowadzenie przyłączy wodociągowych krok po kroku

przyłącza wodociągowe ŚląskAby przystąpić do procesu doprowadzania wody lub oczyszczania ścieków na swojej posesji należy pamiętać o kilku czynnościach. Pierwszą z nich jest uzyskanie warunków technicznych; w tym celu należy złożyć wniosek, dostarczyć mapy i uiścić odpowiednią opłatę. Kolejnym krokiem jest przedłożenie Projektu Technicznego wykonanego przez osobę uprawnioną i ponownie uiścić opłatę – tym razem za uzgodnienie Projektu. Następnie wodę doprowadza nam wybrany przez nas wykonawca, którego specjalizacją są przyłącza wodociągowe Śląsk jest pełen firm zajmujących się tego typu usługami, więc nietrudno będzie znaleźć profesjonalną ekipę. Kolejnym etapem jest odbiór częściowego przyłącza wodociągowego (musi on nastąpić przed zasypaniem), po którym następuje odbiór końcowego przyłącza wodociągowego. Ostatnią czynnością jest montaż wodomierza lub podwodomierza do celów ogrodowych. Możliwe jest również ubieganie się o współfinansowanie budowy fragmentów sieci. W tym celu należy oczywiście złożyć stosowny wniosek. 

Doprowadzenie przyłącz wodociągowego do posesji to więc wieloetapowe działanie, które wymaga od nas dbałości  o najmniejsze szczegóły. Warto więc zadbać o to aby wszystkie kroki były starannie wykonane, co pomoże nam uniknąć wielu kłopotów. Prawidłowa dokumentacja i fachowy montaż sprawią, że zgodnie z prawem staniemy się właścicielami sprawnej i bezawaryjnej sieci wodno-kanalizacyjnej, która znacznie usprawni funkcjonowanie.