You are currently viewing Przydatność mocowania typu Isofix

Przydatność mocowania typu Isofix

Dokonując zakupu pierwszego fotelika samochodowego dla dziecka, większość rodziców może czuć się odrobinę zagubiona. W opisach fotelików pojawiają się bowiem nazwy różnych systemów, które nie zawsze wiemy, do czego powinniśmy przypisać i co tak naprawdę oznaczają. Jednym z oznaczeń, które pojawia się w opisach fotelików jest Isofix.

Kilka słów o technologii Isofix

babysafe isofixJeśli chodzi o Isofix, jest to typ specjalnego mocowania, które pozwala na przymocowanie dziecięcego fotelika samochodowego bezpośrednio do konstrukcji naszego samochodu. Należy jednak przede wszystkim zweryfikować, czy samochód, który posiadamy, w którym chcemy umieścić nasz fotelik, posiada odpowiedniego rodzaju umocowania, które umożliwią nam właściwe zamocowanie fotelika. Zweryfikować tę kwestię możemy na stronach internetowych wielu sklepów proponujących nam zakup fotelików z Isofixem właśnie. Jedną z firm proponujących nam foteliki samochodowe z rozwiązaniem Isofix, jest firma BabySafe. W przypadku BabySafe Isofix posiada spora część ich fotelików samochodowych, a każdorazowo informację na ten temat znajdziemy w miejscu opisującym system mocowań danego fotelika. Dzięki tego typu zamocowaniu zyskujemy, co oczywiste, dodatkowy poziom bezpieczeństwa dla naszego dziecka. Należy jednak pamiętać, że sprawdzi się ono tylko wtedy, gdy chcemy zainstalować fotelik do jednego samochodu i nie będziemy często dokonywali zmiany środka transportu.

Foteliki wyposażone w mocowanie Isofix, w przypadku firmy BabySafe znajdziemy zarówno wśród fotelików przeznaczonych dla dzieci najmłodszych, jak i dla dzieci starszych. Dzięki temu zawsze możemy dobrać fotelik samochodowy, który najlepiej będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania i zaspokoić nasze potrzeby względem bezpieczeństwa dziecka.