You are currently viewing Przyczepy i naczepy

Przyczepy i naczepy

Transport dużych rzeczy związany jest z koniecznością zorganizowania odpowiedniego sprzętu. Wynika to z faktu, że bardzo często rzeczy gabarytowe nie są w stanie zmieścić się do posiadanych przez nas samochodów osobowych. Z tego też powodu należy rozważyć inne możliwości, które umożliwią nam sprawne wykonanie transportu. Jedną z nich jest zakup, bądź wynajęcie przyczepy.

Przyczepy dostępne na rynku

przyczepy do 3,5 TRynek motoryzacyjny oferuje wiele rodzajów przyczep. Możemy wśród nich wyróżnić przyczepy jednoosiowe i dwuosiowe. Niektóre z nich dostępne są w wersji z podporą, inne bez. Dodatkowo przyczepy mogą być wykonane z różnego typu materiałów. Przykładem mogą być przyczepy ocynkowane lub takie wykonane z blachy. Przed dokonaniem wyboru przyczepy należy także zwrócić uwagę na maksymalną dopuszczalną ładowność przyczepy. Przykładowo na rynku istnieją przyczepy do 3,5 T, a także takie powyżej 3,5 T. Decydując się na zakup przyczepy powinniśmy ustalić, czy posiadamy odpowiedni samochód, który będzie w stanie ciągnąć zakupioną przez nas przyczepę. W tym celu należy ustalić, czy upatrzona przez nas przyczepa nie będzie przekraczała dopuszczalnej masy obciążeniowej. W przeciwnym przypadku może to skutkować poważnym uszkodzeniem samochodu. Innym rozwiązaniem może być wynajęcie odpowiedniej przyczepy dostosowanej do naszego samochodu. W tym celu należy sprawdzić jej stan techniczny przed podpisaniem umowy najmu. Wynika to z faktu, że w przypadku spowodowania wypadku będziemy ponosić za niego odpowiedzialność.

Z tego też powodu należy rozważyć kwestie związane z zakupem, bądź wynajęciem przyczepy. Inną kwestią jest dostosowanie jej masy do możliwości naszego samochodu. W skrajnym przypadku możemy zdecydować się na wynajęcie firmy transportowej do przeprowadzanie zlecenia transportu. Bez wątpienia jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze.