You are currently viewing Przeznaczenie pieniędzy na motażownicę do opon

Przeznaczenie pieniędzy na motażownicę do opon

Szukałem od jakiegoś czasu pomysłu na własny biznes. Dysponowałem gotówką, którą mogłem na ten cel przeznaczyć. Wpadłem na pomysł, że otworzę firmę wulkanizacyjną, bo na tym się znałem i wiedziałem, że poradzę sobie bez najmniejszego problemu. To był najlepszy pomysł.

Kupienie nowoczesnej motażownicy do opon

montażownica do oponNabyłem dobrej jakości sprzęt, ale nie wystarczyło mi na wszystko. Potrzebna jeszcze była mi nowoczesna montażownica do opon, bo bez niej nie mogłem ruszyć z tematem. Pieniądze mi się skończyły i nie miałem pojęcia co dalej. Na szczęście moja narzeczona była rozeznana w temacie i podpowiedziała mi, że mogę wnioskować o bezzwrotne dofinansowanie. Pomogła mi wypełnić wszystkie dokumenty, które osobiście złożyłem w urzędzie. Po jakimś czasie otrzymałem pismo z informacją, że przelano mi środki finansowe na konto. Od razu pojechałem kupić montażownicę do opon. Miałem już upatrzony konkretny model, który znalazłem u producenta. Było to proste w obsłudze i mało awaryjne urządzenie, z którego będę mógł korzystać wiele długich lat. Za montażownicę zapłaciłem od razu i poprosiłem o jej transport do mojej firmy wulkanizacyjnej. Usługa ta była odpłatna, ale pokryłem ten koszt, bo nie miałem jak sam się z tym urządzeniem zabrać a usługa ta aż tak droga nie była. Miałem już wszystko kompletnie wyposażone i mogłem zabrać się do działania. Akurat zbliżała się wiosna i wiedziałem, że dużo klientów zgłosi się do mnie na wymianę opon. Ceny miałem dość umiarkowane. 

W firmie wulkanizacyjnej miałem pełne ręce roboty i często pracowałem do późna. Opłaciło mi się to, ponieważ od pierwszego dnia już zacząłem zarabiać pieniądze. Póki co pracowałem sam, ale z czasem, jak firma rozwinie się jeszcze bardziej, to może zatrudnię kogoś do pomocy.