You are currently viewing Prostota pierścionków z bursztynem

Prostota pierścionków z bursztynem

  • Post author:
  • Post category:Moda

Pierścionki są elementem biżuterii, który wybiera zdecydowana większość kobiet, jako uzupełnienie swojej codziennej stylizacji. Czasami pierścionki są im wręczane w ramach podarunku, czasami zaś one same dokonują zakupu. Oczywiście, na rynku znajdują się pierścionki cechujące się różnym wyglądem i wzbogacane różnymi typami kamieni. Jednymi z nich są bursztyny.

Srebrne pierścionki z bursztynem

proste pierścionki z bursztynem srebrneW przypadku pierścionków z bursztynem, zdecydowana ich większość wykonywana jest w srebrze. Kiedy interesują nas proste pierścionki z bursztynem srebrne, tym, na co powinniśmy zwrócić uwagę, na pewno jest próba srebra, które zostało wykorzystane do wykonania pierścionka. Istotną kwestią może być również fakt, czy srebro to było oksydowane. Oksydacja srebra sprawia, że jest ono odporne na zmianę koloru związaną z użytkowaniem, a także z procesem utleniania srebra. Dzięki temu pierścionek będzie dobrze wyglądać przez długi czas, a dodatkowo zwiększy się jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo ważna jest również kwestia samego bursztynu, który został oprawiony w pierścionku. Bursztyn może charakteryzować się różną wielkością, a także nasyceniem koloru. Kolor i dodatkowe właściwości bursztynu pozwalają określić, z jakiego regionu pochodzi ten kamień, co również ma znaczenie, jeśli chodzi o cenę bursztynu, a co za tym idzie, całego pierścionka, który chcemy zakupić w salonie jubilerskim.

Niektóre bursztyny będą cechowały się niższą ceną, inne zaś wyższą. Oczywiście, z ceną związana będzie jakość i wytrzymałość kamienia, które powiązane są z pochodzeniem danego bursztynu. Wszelkich informacji związanych z gatunkiem bursztynu, który znajduje się w konkretnym pierścionku, powinien udzielić nam sprzedawca jubilerski, od którego chcemy dokonać zakupu.