You are currently viewing Proste programy do fakturowania

Proste programy do fakturowania

Firmy mogą się różnić systemem pracy, ilością obowiązków, specyfiką typową dla danej branży, ale jedno w nich pozostanie takie samo – faktury. Każda z nich musi wystawiać dokumenty księgowe i je przyjmować, aby móc się rozliczyć.

Obsługa programów do wystawiania faktur

prosty program do fakturZnacznie prościej jest nauczyć nowego pracownika obsługi prostego programu niż zapewnienie mu wykształcenia od podstaw. Przeważnie wykorzystywane programy w firmach handlowych czy usługowych nie są zbyt skomplikowane, ale za to funkcjonalne. W wielu działalnościach gospodarczych przede wszystkim jest stosowany prosty program do faktur, który może być samodzielny lub połączony z magazynem i księgowością. Na rynku znajdziemy programy, które są dostępne dla wszystkich w internecie i można je a darmo pobrać. Jednak ich funkcjonalność jest mocno ograniczona, zatem w perspektywie rozwoju firmy się nie sprawdzą. Przeważnie korzystają z nich dopiero co otwarte firmy albo małe, które nie wystawiają wielu dokumentów miesięcznie. Natomiast płatne programy, które dostaniemy w wielu firmach informatycznych dają mnóstwo możliwości. Przede wszystkim można je jeszcze lepiej skonfigurować pod własne potrzeby. Pozwalają na wystawianie faktur VAT, pro form, paragonów czy rachunków. Dla ułatwienia pracy można w nich stworzyć bazę kontrahentów i kontrolować zobowiązania oraz należności. Dla firm, które prowadzą gospodarkę magazynową przeznaczone są programy do fakturowanie, które połączone są z magazynem. Dzięki nim łatwo sprawdzimy stany czy zrealizujemy zamówienia.

Dla jednej firmy wystarczający będzie najprostszy program do fakturowania, który dostaniemy bezpłatnie w internecie, a dla innych konieczny będzie bardziej rozbudowany, płatny program. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do wyboru, to zawsze można przetestować wersję demonstracyjną.