You are currently viewing Profesjonalna hydroizolacja powierzchni dachowych

Profesjonalna hydroizolacja powierzchni dachowych

Niezwykle ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonowania budynku, podczas procesu jego konstruowania oraz budowania. Dlatego też przed przekazaniem budynku do użytku, fachowcy budowlani wykonują szereg określonych czynności, które mają wpływ na zachowanie pełnej trwałości wszystkich konstrukcji budynku.

Uodpornienie hydroizolacją dachu przed opadami

hydroizolacja dachów śląskNowoczesne budynki mieszkalne oraz użytkowe, posiadają zastosowany płaski dach, który prezentuje się niezwykle elegancko i estetycznie. Niemniej jednak, płaski dach powinien posiadać nieznaczny spad, aby łatwiej odprowadzana została ciecz do rynny, która zastaje na powierzchni dachu podczas opadów atmosferycznych. Niemniej jednak, jeśli dach został zabudowany pod murami budynku, wówczas zastosowanie przechylenia nie sprawdzi się. Konieczne jest wykonanie hydroizolacji, zapobiegającej przed wsiąkaniem cieczy w ściany budynku oraz dach. W przypadku, gdy hydroizolacja nie zostanie wykonana na powierzchni dachu płaskiego, wsiąkanie cieczy może doprowadzić do samoczynnego niszczenia murów budynku, w efekcie może grozić to pogorszeniem stanu jakości fundamentów utrzymujących mury. Istnieje wiele firm, wykonujących prace takie jak hydroizolacja dachów Śląsk, to województwo na terenie którego znajduje się kilka profesjonalnych przedsiębiorstw, gotowych przyjąć zlecenie dotyczące osadzenia mieszanki hydroizolacyjnej. Po zakończeniu prac, powierzchnia dachu jest znacznie bardziej odporna przed opadami atmosferycznymi.

Niestety deszcz oraz śnieg bardzo negatywnie wpływają na materiały budowlane, szczególnie te które nie zostały odpowiednio zabezpieczone. Podczas budowy nowej nieruchomości jedną z priorytetowych czynności jest zabezpieczenie powierzchni dachu, szczególnie jeśli zastosowany został dach płaski.