You are currently viewing Pościel do wózka z materiału Minky

Pościel do wózka z materiału Minky

Skóra niemowlęcia jest bardzo wrażliwa. Każda niedogodność, drapanie, ocieranie mogą powodować podrażnienia oraz płacz maluszka. W związku z tym wszystko to z czym malutkie ciałko ma kontakt powinno być delikatne. Warto również zwrócić uwagę na to, czy wybierane przez nas tkaniny są hipoalergiczne. Zasada ta szczególnie dotyczy pościeli i kocyków, z którymi noworodek ma kontakt niemal przez całą dobę.

Minky do wózka na drzemkę i spacer

komplety pościeli do wózka minkyZ pewnością większość przyszłych i świeżo upieczonych rodziców słyszało o tkaninie Minky. Dla tych, którzy z tym określeniem spotykają się po raz pierwszy już tłumaczymy. Minky to rodzaj miękkiego polaru z okrągłymi, regularnymi wypukłościami. Tkanina jest w 100% hipoalergiczna, a kulki wspierają rozwój maluszka. Niemowlęta lubią chwytać i głaskać wypukłości, co pozytywnie je stymuluje. Praktyczne komplety pościeli do wózka minky nie tylko skutecznie uchronią dzidziusia przed chłodem, ale również zapewnią mu przejażdżkę w bardzo komfortowych warunkach. Przyjemna miękkość polaru sprawi, że dziecko będzie spokojniejsze, a jego sen głębszy. Warto zauważyć, że Minky zapewnia właściwą cyrkulację powietrza, co zapobiega przegrzewaniu małego organizmu. Producenci pościeli do wózków z tkaniny Minky oferują miękkie podusie oraz kołderki z wypełnieniem, które mogą również służyć jako maty do zabawy.

Komplety pościeli uszyte z Minky są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Najbardziej popularne są produkty różowe i błękitne, ale nie brakuje również miłośników szarości, bieli, zieleni oraz kremów. Zazwyczaj komplety do wózków są dwustronne: jedną część stanowi ciepłe Minky, a drugą gładka powierzchnia bawełniana. Ten typ pościeli zapewnia idealne warunki dla maluszków w czasie drzemki i spaceru.