You are currently viewing Polecana wytrzymała maska Aqualung

Polecana wytrzymała maska Aqualung

 

Po przejściu na emeryturę zauważyłem, że mam bardzo wiele wolnego czasu, który musiałem odpowiednio spożytkować. Z racji tego, iż nie chciałem już pracować na cały etat, postanowiłem, że znajdę sobie jakieś hobby. Jako, że zawsze uwielbiałem przebywać w wodzie, postanowiłem, iż zajmę się nurkowaniem. Musiałem jednak wcześniej wybrać odpowiedni sprzęt.

Popularne typy masek Aqualung

maska aqualungJestem typem osoby, która często poluje na różne okazje w Internecie. Moja żona zawsze powtarza, że wolę poczekać i wydać niewiele mniej, ale zawsze mniej, niż w przypadku zakupie w sklepie stacjonarnym. Jako, że chciałem mieć nowe hobby, potrzebna mi była do nurkowania maska Aqualung to znana firma, która zajmuje się produkcją profesjonalnego sprzętu dla nurków. Zacząłem przeglądać oferty i szukać różnych typów masek. Na początku zainteresowała mnie maska z szybą pojedynczą. Jako, że nie jest ona podzielona, to gwarantuje bardzo dobrą widoczność. Taki podstawowy typ zabezpieczenia jest najtańszy ze wszystkich dostępnych i idealny dla początkujących. Poza tym, znalazłem też maskę z szybą dzieloną. Jest to idealne rozwiązanie dla nurków, którzy posiadają wadę wzroku. Z racji swojej konstrukcji idealnie nadaje się dla takich osób, bo chociaż pole widzenia jest mniejsze, niż w pojedynczych szybach, to jednak pozwala na większe skupienie w bardziej sprawnym oku. Najdroższym typem maski są te, które wyposażone są w szyby panoramiczne.

Warto wiedzieć, iż ten rodzaj jest najlepsze do egzotycznego nurkowania, gdzie chcemy jak najwięcej widzieć. Na początku zdecydowałem się na maskę z jedną szybką. Zapisałem się na kurs nurkowania, gdzie na pierwszym spotkaniu instruktor pochwalił mój wybór. Powiedział, że wybrałem bardzo dobrą firmę, która jest idealna, bo produkuje bardzo dobrej jakości sprzęt.