You are currently viewing Podpiętka silikonowa amortyzująca

Podpiętka silikonowa amortyzująca

Coraz częściej twarde obuwie, np. szpilki, ale też mokasyny, potrafią spowodować ból podczas chodzenia. Przez długotrwałe noszenie niewygodnych butów, pod koniec dnia stopy bolą a do tego może dokuczać kręgosłup i ogólnie złe samopoczucie. Te wszystkie, wymienione, negatywne skutki, można zniwelować, stosując silikonowe podpiętki amortyzujące wstrząsy.

Dobór wygodnych wkładek amortyzujących

podpiętka amortyzującaJeśli chcemy zachować komfort poruszanie się, bez względu na warunki, warto pomyśleć o odpowiednich wkładkach. Nie musimy kupować długich, wypełniających całą przestrzeń buta. Wystarczy podpiętka amortyzująca w uniwersalnym rozmiarze, by zapobiec wstrząsom, obijaniu się pięty i bólom kręgosłupa i nóg. Podpiętki wykonane z miękkiego, dynamicznie dostosowującego się do pięty, materiału, maja dwa zasadnicze rozmiary. Rozmiar M, polecany dla kobiet, pasuje do butów od rozmiaru 36, a L, typowo męski, od 41. Podpiętka silikonowa jest wyjątkowo dobrze wyprofilowana, posiada lekkie podwyższenie, dzięki któremu pieta może swobodnie opadać i zagłębiać się w miękki, elastyczny silikon. W ten sposób niewielka podpiętka samoprzylepna, przymocowana do buta, zapobiega krzywieniu się kręgosłupa i uciskowi na stopę. Podpiętki mają działanie leczniczo- terapeutyczne. Z pewnością zapobiegają rozmaitym bólom kostno – stawowym. Łatwe w czyszczeniu, dostosowują się do kształtu pięty.

Osoby z bólem pleców, kości i stawów, nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że dzięki niewielkim, niezwykle praktycznym, silikonowym podpiętkom, mogą pozbyć się większości dolegliwości. Podpiętki silikonowe polecane są też paniom, lubiącym wysokie obcasy i koturny. Warto zawczasu zadbać o kręgosłup i zastosować antywstrząsowe, amortyzujące, silikonowe podpiętki, pochodzące od producenta wkładek ortopedycznych.