You are currently viewing Podłogi w budynkach przemysłowych i użyteczności publicznej

Podłogi w budynkach przemysłowych i użyteczności publicznej

Budynki przemysłowe, a także te użyteczności publicznej lub biura i centra obsługi klientów, to miejsca, gdzie liczy się funkcjonalność. Nie zawsze stawia się tam na estetykę, o czym świadczy często surowość tych budynków. Mało jest tam elementów ozdobnych, za to dużo przestrzeni. Taki obraz ma być przede wszystkim praktyczny, dlatego nie może być inaczej.

Praktyczne gumowe wykładziny podłogowe

wykładzina podłogowa gumowaWarunek praktyczności dotyczy także podłóg. Jako, że przez takie miejsca przelewa się naprawdę dużo osób, to podłoga tam musi być bardzo wytrzymała. Nie wskazane jest oczywiście, aby gdziekolwiek poza halą produkcyjną na podłodze leżał tylko goły beton, ale jest przecież wiele innych materiałów, które świetnie się do tego sprawdzają. Często stosuje się płytki ceramiczne, jednak w tym artykule chciałbym zaproponować coś bardziej klasycznego. Dobrze znoszącym trudne warunki jest wykładzina podłogowa gumowa, którą często stosuje się na podłogi biur i urzędów. Powodem jest oczywiście duża wytrzymałość gumy, z której jest zbudowana taka wykładzina. Jako, że obecnie materiały są dużo bardziej wytrzymałe niż kiedyś, to takie wykładziny nawet rzadko kiedy się ścierają, zachowując swój wzór na długie lata. Jedną z większych zalet gumowej wykładziny jest także to, że bardzo łatwo się ją czyści. Brud na takiej wykładzinie nie ma się gdzie chować, dlatego wystarczy do tego tylko zwykły mop z wodą.

Guma jako wykładzina znana jest już od dawna, jednak dopiero wykorzystanie nowoczesnych materiałów zwiększyło, w sposób znaczny, jej trwałość. Wykładziny takie są do tego dużo tańsze niż ceramika i bardzo prosto się je układa, wystarczy do tego tylko zwykły nóż do tapet, aby odpowiednio przyciąć krawędzie. Może to zrobić każdy, nie potrzeba do tego fachowca.