You are currently viewing Pergola drewniana w ogrodzie

Pergola drewniana w ogrodzie

Każdy kawałek ziemi przy posesji lub na działce można zagospodarować tak, aby stworzyć przytulne miejsce do rekreacji. Mniej lub bardziej regularne wizyty w tak zaprojektowanym i zaaranżowanym zakątku związane są z wprowadzaniem zmian, które będą upiększały to nasze małe ustronie. Dobrze mieć pomysł na modyfikacje, które wzbogacą przestrzeń dokoła nas.

Wykorzystanie pergoli drewnianej do ozdoby

pergola drewnianaJedną z takich zmian jest pergola drewniana. Jest to doskonała dekoracja przynależnego do nas gruntu, a jej montaż jest bardzo łatwy. Pergola obsadzana jest w ziemi i nie potrzeba jej zalewać betonem, a dzięki temu, że jest okratkowana, świetnie sprawdzi się jako stelaż dla ozdobnych pnących roślin. Perfekcyjnie będzie wyglądać również w otoczeniu krzaków wielokolorowych róż lub pnączy powojników. Ekspozycja kwiecia sprawdza się jako oprawa przestrzeni. Działkowicze dobrze wiedzą, że widok wspaniale rosnących roślin relaksująco działa na psychikę i pozwala oderwać się od codzienności. Dla poszukujących błogich chwil w odosobnieniu również znajdą się odpowiedniego rodzaju budki. Idealnym rozwiązaniem, dla tych potrzebujących chwili spokoju w uroczym kąciku, są pergole z ławką. Pozwalają się one skryć w cieniu roślin, odpocząć, nacieszyć się kameralnym komfortem, nabrać sił na kolejne dni. Ten element ogrodowej architektury jest najlepszym miejscem do wypoczynku także dla strudzonych fanów prac działkowych. Odpoczynek w otoczeniu pachnących roślin nie ma sobie równych.

Dużą zaletą pergoli jest również to, że sprawdza się, kiedy nasz kawałek ziemi jest na tyle niewielki, że nie pozwala na ogrodnicze szaleństwa. Wtedy zrobienie użytku z pergoli jest szczególnie praktyczne, ponieważ spełni ona kilka funkcji, wśród których najważniejsze jest podtrzymywanie kwiatów lub owocowych krzewów.