You are currently viewing Pellet do ogrzewania domu

Pellet do ogrzewania domu

W naszych domach do ogrzewania wykorzystujemy najróżniejsze materiały. Jednak zauważyć trzeba, że do tych najbardziej popularnych zaliczają się węgiel oraz drewno opałowe. Zasoby węgla stale się kurczą co wpływa również na ceny za tonę tego materiału. W związku z tym warto pomyśleć o zainwestowaniu w jakiś inny materiał, który świetnie się może w ogrzewaniu sprawdzić.

Efektywne ogrzewanie pelletem

pellet barlinekDużo się obecnie mówi na temat ekologii. Każdy może się obecnie przyczyniać do tego by otaczające nas środowisko było mniej zanieczyszczone przez różne szkodliwe substancje czy spaliny. Naszą cegiełką w tym zakresie może być chociażby przerzucanie się na ogrzewanie domu materiałami ekologicznymi. Do takich zdecydowanie zaliczyć można pellet Barlinek. Ten materiał opałowy powstaje z wiórów drzewnych. Jednak żeby te wióry powstawały to nie przeprowadza się specjalnie dodatkowej wycinki drzew. Wióry drzewne używane do tworzenia pelletu są pozyskiwane z odpadów tartacznych. W związku z tym kupując pellet drzewny nie przyczynimy się do wycinki drzewa. Bardzo dobrym pomysłem może być zastosowanie specjalnych kotłów zasypowych, które świetnie sprawdzają się przy spalaniu pelletu. Pellet drzewny jest materiałem bardzo kalorycznym. Wynika to w dużym stopniu stąd, że pellet powstaje z wiórów prasowanych. Dzięki temu mnóstwo energii jest skumulowanej w małych elementach.

Na chwilę obecną pellet drzewny jest uznawany za jeden z najbardziej ekologicznych materiałów opałowych. Wynika to też z tego, że do produkcji pelletu nie używa się lepiszczy czy też innych substancji mających za zadanie wiązać wióry drzewne. Od dłuższego czasu pellet drzewny sprzedawany jest w wersji workowanej. Najczęściej jest on pakowany w opakowania po 15 kilogramów.