You are currently viewing Oryginalne wałki do ciasta z wzorami

Oryginalne wałki do ciasta z wzorami

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Święta to czas, w którym spotykam się z bliskimi, wspólnie dzielimy się przeżyciami i wspomnieniami z całego roku. Ten rodzinny czas jest także doskonałą okazją do spróbowania przepysznych dań i wypieków przygotowanych przez naszą rodzicielkę.

Świąteczne wałki do ciasta z wzorami 

wałek do ciasta z wzoremW tym roku postanowiłam odwiedzić rodzinę nieco wcześniej niż zazwyczaj i już dwa dni przed Wigilią zjawiłam się w progu swojego rodzinnego domu. Uwielbiam przygotowania do Świąt, dlatego też po krótkim powitaniu zabrałam się wraz z pozostałymi domownikami do pracy. Młodsze rodzeństwo ubierało choinkę, ojciec postanowił zająć się oświetleniem domu na zewnątrz, a ja wraz z moją rodzicielką zajęłam się pieczeniem słodkości. Wszyscy członkowie mojej rodziny to łasuchy, dlatego nie zdziwiło mnie, że po raz kolejny w naszej kuchni przygotowujemy niezliczone ilości ciast i ciasteczek. Moja mama bardzo lubi zaskakiwać domowników różnego rodzaju gadżetami i nowymi pomysłami, dlatego też, gdy wyciągnęła z szafy drewniany wałek do ciasta z wzorem bożonarodzeniowym, nie byłam w ogóle zaskoczona. Ucieszyłam się, że w tym roku po raz kolejny będziemy mogli kosztować słodkości, tym razem ze wzorami reniferów, małych Mikołajów, gwiazdek, bombek i choinek. Wałek do ciasta okazał się bardzo przydatnym i funkcjonalnym narzędziem kuchennym. Po całym dniu gotowania późnym wieczorem wraz z mamą mogłam podziwiać efekty naszej ciężkiej pracy i muszę przyznać, że ciasteczka ze świątecznymi wzorami wyglądały bajecznie. 

Podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, wszyscy domownicy mieli okazję spróbować wyjątkowych świątecznych wypieków, które wyszły spod moich i mojej rodzicielki rąk. W tym roku słodkości smakowały o wiele bardziej wyjątkowo, gdyż cieszyły nie tylko brzuchy, ale i oczy.