You are currently viewing Odszkodowanie za wypadek

Odszkodowanie za wypadek

Kiedy dochodzi do wypadku drogowego i jesteśmy poszkodowanymi osobami to powinniśmy walczyć o wysokie odszkodowanie za spowodowane krzywdy oraz straty materialne. Powinniśmy zgłosić się do dobrej firmy pomagającej uzyskać wysokie odszkodowanie, ponieważ często ubezpieczyciele zaniżają wypłaty odszkodowania dla poszkodowanych osób.

Kiedy należy nam się odszkodowanie?

zadośćuczynienie za cierpienieNiezależnie od tego, czy zostaniemy pogryzieni przez psa, czy też przewrócimy się na terenie sklepu, to zawsze możemy liczyć na wypłatę odszkodowania. Najlepiej jest mieć wtedy świadków, którzy byli przy zdarzeniu i będą mogli potwierdzić, iż zostaliśmy poszkodowani. Zadośćuczynienie za cierpienie możemy otrzymać jednorazowo albo też postarać się o wypłatę świadczenia comiesięcznego. Najczęściej rekompensatę comiesięczną otrzymamy w chwili, gdy wypadek spowodował, iż nie możemy dalej pracować w zawodzie, który wykonywaliśmy. Możemy również domagać się odszkodowania, aby otrzymać pieniądze za koszty materialne, takie jak zniszczony samochód oraz inne rzeczy. Zadośćuczynienie ma na celu zrekompensować nam wyrządzone krzywdy, które dostaliśmy. Możemy cierpieć zarówno fizycznie i mieć połamane nogi lub ręce albo też cierpieć psychicznie po tragicznym wypadku, w którym straciliśmy kogoś z rodziny. Wszystkie wypadki są różne i zawsze do sprawy trzeba podejść indywidualnie. Najczęściej wtedy nie mamy siły, aby samemu się tym zajmować więc dobrze jest wezwać firmę oferującą pomocy w uzyskaniu odszkodowania i zadośćuczynienia.

Najczęściej sądy rozpatrują każdą sprawę indywidualnie i biorą pod uwagę cierpienie psychiczne oraz fizyczne, a także długotrwałość leczenia i inne doznane dolegliwości. Niektóre są zwracają również uwagę na wiek poszkodowanego oraz skutki uszkodzenia ciała, a także zdolność i normalnego funkcjonowania. Biorą pod uwagę również nieodwracalnej kalectwo.