Odbyłam kurs na zostanie płetwonurkiem

Kilka lat temu zrobiłam kurs płetwonurka. Miałam nawet specjalny certyfikat, jednak nigdy nie nurkowałam samodzielnie. Teraz nadarzyła się okazja, żebym pojechała na wakacje do ciepłych krajów. Marzyłam o tym, żeby nurkować w tych ciepłych wodach i pooglądać rafę koralową z bliska. Dobrze jednak wiedziałam, że w takiej sytuacji muszę odświeżyć sobie wiedzę, którą zdobyłam kilka lat temu.

Zalety odbytego przeze mnie kursu płetwonurka

Nie musiałam długo szukać. Dosłownie z dnia na dzień znalazłam bezpieczny kurs płetwonurka w Poznaniu. Był to profesjonalny kurs przeznaczony dla osób, które miały już za sobą pierwsze doświadczenia w nurkowaniu i potrafiły bardzo dobrze pływać. Wiele osób chwaliło zajęcia odbywające się w tym ośrodku szkoleniowym, ponieważ odbywały się one pod okiem profesjonalnych nurków. Na jednego instruktora przypadało maksymalnie dwóch kursantów, dlatego można było mieć pewność, że zajęcia będą bezpieczne. Zapisałam się na to szkolenie bez wahania, tym bardziej że zostały już ostatnie wolne miejsce w wybranym przeze mnie terminie. Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Dzięki temu kursowi odświeżyłam swoją wiedzę i umiejętności. Poznałam także nowinki związane z profesjonalnym sprzętem i strojami do nurkowania. Dużą zaletą tego kursu była możliwość wypożyczenia i przetestowania wysokiej jakości sprzętu i strojów.

Dzięki temu wiedziałam w co powinnam się zaopatrzyć przed wyjazdem. Kurs składał się z kilku bloków teoretycznych oraz dwunastu godzin zajęć praktycznych. Całość nie trwała dłużej niż trzy tygodnie. Zajęcia odbywały się w godzinach wieczornych, dlatego nie miałam żadnego problemu z tym, żeby pogodzić je z moją dotychczasową pracą. Teraz, nie pozostało mi nic innego, jak jechać na urlop.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.arcodive.pl!

Dodaj komentarz