You are currently viewing Nowoczesny pistolet lakierniczy

Nowoczesny pistolet lakierniczy

Dobry pistolet malarski może być różnicą pomiędzy wykończeniem projektu w niesamowicie imponujący sposób, a zrobieniem go miernie, z dość niepokazowym efektem. Różni artyści preferują odmienne urządzenia, głównie ze względu na ich przydatność w malowaniu technikami przez nich stosowanymi. Kilka urządzeń może jednak służyć do malowania wieloma odmiennymi technikami malarskimi.

Wielozadaniowy pistolet malarski od Kremlina

Pistolety malarskiepistolety lakiernicze kremlin produkowane przez firmę Kremlin są uznawane przez lakierników i malarzy za właśnie tak wielozadaniowe urządzenia. Są one bowiem nadal utrzymane w konstrukcji mniejszego aerografu, a dzięki temu mogą być wykorzystane do malowania technikami, które przydają się podczas tworzenia dzieł aerografem właśnie. Mimo to, pistolety lakiernicze Kremlin mogą, w przeciwieństwie do swoich mniejszych odpowiedników, być używane do malowania farbami proszkowymi, ciężkimi farbami olejnymi czy chemicznymi, lub podobnymi preparatami, przeznaczonymi raczej do prac profesjonalnych niż do amatorskiego malowania hobbystycznego. Wszystkie pistolety Kremlina mają bardzo podobne funkcje, spośród których możliwość regulacji ciśnienia powietrza, pobieranego z kompresora jest najważniejszą. Taka funkcja daje artystom ogromne możliwości, i zwykle odciąża ich od konieczności stałego przestawiania kompresora, co w warunkach przemysłowych jest niejednokrotnie bardzo uciążliwe.

Kolejną, bardzo docenianą zaletą sprzętu Kremlina jest łatwość konserwacji, spowodowana stosunkowo prostą konstrukcją. Większość tych pistoletów może być czyszczona przez osoby niezaznajomione ze sprzętem do malowania, i z łatwością składana czy rozkładana w dowolnych warunkach. Ta sama prosta budowa ułatwia również wymianę podzespołów i modyfikację pistoletu.