You are currently viewing Niezawodne opaski stosowane w mechanice

Niezawodne opaski stosowane w mechanice

 

Na co dzień wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę, ponieważ zajmuje się montażem nowych części w samochodach osobowych. Wykorzystuje w tym celu wytrzymałe i niezawodne elementy, które bardzo ułatwiają mi moją pracę. Kiedy potrzebuje złączyć kable w licznych instalacjach, bądź zastąpić tradycyjną opaskę na przegubie wykorzystuje w tym celu obejmy.

Nietypowe połączenia dzięki obejmom ślimakowym

obejmy ślimakowe nierdzewneDostępnych jest wiele rodzajów opasek zaciskowych o konkretnym przeznaczeniu, innym wykonaniu i wykorzystanym w tym celu materiale. Mimo tego, że inni mechanicy najczęściej wykorzystują opaski plastikowe, to dla mnie obejmy ślimakowe nierdzewne są nie do przebicia. Nie dość, że są bardzo trwałe i potrafią utrzymać konstrukcję ważącą nawet kilkadziesiąt kilogramów, to jeszcze są niemal niezniszczalne. Potrzebne są profesjonalne przecinaki lub elektronarzędzia, które rozetną opaskę. Ona automatycznie przestaje wtedy pełnić swoją funkcję zabezpieczającą. Już nie jeden raz mi się zdarzyło, że wymieniając przeguby po prostu zgubiłem oryginalny zacisk od kompletu i w jego miejsce wstawiłem właśnie obejmę ślimakową. Bardzo mocno się zaciska wokół przedmiotu, ale przede wszystkim szybko i sprawnie można regulować moc zacisku wraz z szerokością. Gdy jest za duży luz można docisnąć i po sprawie. Największym ich plusem jest śrubka, która pozwala regulować właśnie moc zacisku nie wpływając na jego wytrzymałość.

Obejmy to tylko jeden z małych ale niezawodnych elementów, które wykorzystujemy podczas swoich prac. Dla mnie jednak najważniejszy, bo przydaje się w każdej sytuacji. Nigdy nie traci swoich właściwości, nie ulega korozji, ale co najważniejsze ręcznie jest nie do zniszczenia. Utrzyma wiele konstrukcji, właśnie dlatego mam w warsztacie obejmy o różnych rozmiarach, by zawsze dopasować je do wykonywanego zadania.