You are currently viewing Nieskomplikowany film poklatkowy

Nieskomplikowany film poklatkowy

 

Filmowanie poklatkowe to jedna z najstarszych technik produkcji animacji. Najczęściej wykorzystuje się ją w filmach dokumentalnych oraz edukacyjnych, aby widz mógł dokładnie przyjrzeć się środowisku mikro i makro. Dzięki rozwojowi techniki coraz prościej jest nam sporządzić własny film tego typu. Jak zrobić film poklatkowy samodzielnie?

Wykonanie filmu timelapse

film timelapseZapewne każdego z nas fascynowało zawsze w jaki sposób na filmach pokazuje się wzrost roślin, cykl życia zwierząt i dodatkowo wszystko w przyspieszonym tempie. Nie jest to trudne, gdyż jest to jedynie film timelapse. Aby samodzielnie wykonać tego typu montaż musimy zapoznać się z paroma krokami ułatwiającymi nam pracę. Przede wszystkim musimy dokonać obliczeń, gdyż nasza karta pamięci może się skończyć, a bateria w aparacie wyładować. Dlatego musimy mieć odpowiednio przygotowany sprzęt z bateriami zapasowymi oraz kartami pamięci. Kolejnym krokiem jest oczywiście pomysł i plan. Ustawienie kamery wymaga od nas nieco czasu, a dodatkowo nic nie robimy automatycznie. Ekspozycja, ostrość oraz balans bieli muszą być ustawione przez nas. Następnym istotnym faktem jest to, iż timelapse to nie zdjęcia, a film, do którego musimy dobrać odpowiednią oprawę dźwiękową i inne elementy. Na końcu pozostaje nam już jedynie wszystko zmontować. Tego typu produkcja nie jest trudna, jednak wymaga od nas nieco dłuższego czasu pracy.

Niegdyś bardzo modne filmy poklatkowe obecnie są mniej popularne, jednak w dalszym ciągu je spotykamy. Aby samodzielnie wykonać tego typu produkcję nie musimy być specjalistami, jednak warto dokładnie się przygotować. Liczy się plan, praca manualna oraz późniejsze dodatki do naszego filmu. W ten sposób zamiast zdjęć będziemy mieć efektowny timelapse do oglądania.

Film timelapse zrealizować można w firmie:  https://m8house.com/