You are currently viewing Naprawa wyświetlaczy w telefonach

Naprawa wyświetlaczy w telefonach

 

W dzisiejszych czasach każdy człowiek posiada telefon komórkowy, który towarzyszy mu przez większość dnia, w każdych okolicznościach. Przez to ekran takiego telefonu prawie cały czas narażony jest na rozbicie. Jest to rzecz zupełnie normalna. Możemy stosować różnego rodzaju środki zapobiegawcze.

Proces wymiany wyświetlaczy

wymiana wyświetlacza iphone krakówDzisiejsze telefony są dużo bardziej skomplikowane w naprawie, niż te sprzed kilku lat. Wymiana wyświetlacza w takim telefonie jest dość kosztowna, ale w większości przypadków i tak dużo bardziej opłacalna, niż zakup drugiego takiego telefonu. Naprawę możemy zlecić profesjonalistom. Taki serwis możemy znaleźć przy pomocy przez internet, wystarczy, że w przeglądarkę wpiszemy odpowiednią frazę, na przykład wymiana wyświetlacza iphone Kraków. Bez większych problemów znajdziemy serwis, który podejmie się takiej wymiany. Największą trudnością w tego rodzaju pracach serwisowych jest to, że tego typu telefony nie są skręcane. Taki telefon jest sklejony. Trudność polega na tym, że serwisant musi odkleić rozbity wyświetlacz tak, aby nie uszkodzić niczego więcej. W tym celu wykorzystywane są specjalne podgrzewacze, które rozpuszczają klej, przez co dużo łatwiej jest odkleić rozbity wyświetlacz od korpusu telefonu. Nowy wyświetlacz podpinany jest na taśmie, a następnie przyklejany na nowym kleju. Dobry serwisant jest w stanie to zrobić tak, że telefon będzie wyglądać tak jakby rozbicie wyświetlacza nigdy nie miało miejsca.

Nie da się podać konkretnej ceny, ponieważ tego rodzaju serwis uzależniony jest od modelu telefonu. Do ceny wyświetlacza musimy doliczyć średnio dwieście złotych za samą wymianę. W większości przypadków jest to i tak dużo bardziej opłacalne, zwłaszcza przy tych trochę droższych telefonach komórkowych.