You are currently viewing Najważniejsze wyposażenie salonu fryzjersiego

Najważniejsze wyposażenie salonu fryzjersiego

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Do fryzjera chodzi niemal każdy z nas, chyba, że natura pozbawiła go takiej możliwości. W każdym zakładzie fryzjerskim jesteśmy zazwyczaj profesjonalnie obsługiwani przy użyciu bardzo dużej ilości narzędzi. Przeciętny fryzjer używa wielu par nożyczek, kilku maszynek, luster i wielu innych elementów, jednak jeden z nich jest najbardziej charakterystyczny.

Profesjonalne krzesła fryzjerskie na kółkach

krzesło fryzjerskie na kółkachMyślę, że praktycznie żaden salon fryzjerski nie mógłby obsłużyć swoich klientów bez jednego elementu wyposażenia, które zazwyczaj znajduje się w centralnym punkcie salonu. Jest to oczywiście krzesło fryzjerskie na kółkach, na którym siadają klienci. Bez wygodnego krzesła żaden salon praktycznie nie będzie mógł istnieć. Jako, że klienci bywają różni, jedni są wyżsi, a inni są niżsi, to takie krzesło musi być wyposażone w odpowiednią regulację, aby dopasować wysokość głowy do rąk fryzjera. Jako, że zwłaszcza panie, na taki krześle spędzają wiele czasu to powinno być one także wygodne. Odpowiednie oprawienie skórą, a także miękkość takiego krzesła sprawią, że będzie można się na nim komfortowo ułożyć i bez bólu pleców spędzić na nim kilka godzin. Salony fryzjerskie powinny kupować krzesła dedykowane, stworzone z myślą o tym właśnie, jednym i konkretnym zadaniu, tylko wtedy fryzjerzy będą mieli pewność, że takie krzesło będzie im służyło jak najdłużej. Nie ukrywam, że jest to drogi zakup, ale na pewno się opłaca.

Krzeseł do salonów fryzjerskich wymyślono naprawdę dużo. Pomimo tego, że większość z nich jest zbudowana na takiej samej zasadzie, czyli ma koła, podłokietniki i jest obrotowe, to myślę, że każdy fryzjer znajdzie dla siebie jak najlepszy produkt, z którego będzie zadowolony. Pamiętajmy, że dyskretne różnice są jednak bardzo ważne i nie należy ich się bać.