Najlepsze artykuły dla niemowląt

Noworodki i niemowlaki wymagają nieustającej opieki i pomocy we wszystkich czynnościach. Aby ich życie było prostsze, a opieka nad nimi łatwiejsza, rodzice kupują specjalne artykuły, które służą im przez pierwsze miesiące życia. 

Czy zakup artykułów dla niemowląt jest konieczny? 

bezpieczne artykuły dla niemowlątPierwszą rzeczą jaką robią noworodki jest ssanie piersi mamy, ponieważ najważniejszym pokarmem dla nich jest mleko matki. Bez względu czy karmimy piersią, czy mlekiem modyfikowanym, trzeba mieć w domu butelkę ze smoczkiem, gdyż prędzej, czy później na pewno się przyda. Zwykłe smoczki też będą konieczne, ponieważ momenty kryzysowe zdarzają się każdemu maluszkowi, a poza mamą jedynie smoczek może ukoić. Przydadzą się śliniaczki materiałowe, silikonowe, lub wykonane z ceraty, ponieważ pierwsze próby karmienia jak i samodzielnego jedzenia nie będą łatwe. Pod koniec okresu niemowlęcego, maluchy próbują samodzielnie jeść, więc przydadzą się bezpieczne artykuły dla niemowląt w postaci plastikowych talerzyków, miseczek oraz sztućców. Do artykułów zaliczyć też można pierwsze zabawki, które są niezbędne dla rozwoju dziecka. Najpierw są to miękkie grzechotki i gryzaki, bo dziecko dopiero uczy się chwytać i wszystko wkłada do buzi. Od około szóstego miesiąca życia, przyda się rodzicom i maluchowi specjalne krzesełko do karmienia, w którym można dziecko bezpiecznie zapiąć. Żadna mama nie obejdzie się bez głębokiego wózka, a potem spacerówki, gdyż to jedyny bezpieczny środek transportu dla noworodka i niemowlaka. 

Wszystkie artykuły jakie dajemy dziecku, lub wykorzystujemy przy jego pielęgnacji i karmieniu, muszą być bezpieczne, czyli muszą posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty. Ich wygląd jest drugorzędową sprawą, ponieważ powinny być użyteczne i praktyczne.