You are currently viewing Na czym polega sauna do włosów?

Na czym polega sauna do włosów?

Coraz częściej można się spotkać z coraz to nowymi metodami dbania o włosy. Fryzjerzy oraz specjaliści wymyślają nieustannie kolejne sposoby, które mają w sposób nowatorski zadbać o nasze włosy. Niektóre z nich są bardziej skuteczne, inne natomiast mniej.

Zalety sauny do włosów

polecana sauna do włosówJednym z najsilniejszych trendów we współczesnym fryzjerstwie jest zabieg nazywany sauną na włosy. Sami fryzjerzy przyznają, że cieszy się on dzisiaj niesłabnącą popularnością. Coraz więcej osób przychodząc do salonu fryzjerskiego życzy sobie wykonanie tego zabiegu. Z pozoru sauna do włosów brzmi dość tajemniczo, ponieważ sauna kojarzy się raczej z zabiegami na ciało oraz organizm, a nie z dbaniem o włosy. Co w takim razie kryje się pod tym pojęciem i na czym polega ta metoda. Sauna do włosów za pomocą ciepła pomaga wniknąć wszystkim składnikom odżywczym oraz nawilżającym do wewnątrz włosa. Jest bardzo polecana Sauna do włosów to znakomite rozwiązanie dla osób, których włosy są bardzo zniszczone. Mogą one wynikać zarówno z nadużywania sprzętów stylizujących włosy, takie jak suszarka czy prostownica, jak i rozjaśniania włosów. Sauna do włosów działa na podobnej zasadzie co sauna do włosów, ciepło ma zbawienny wpływ. Po nałożeniu odżywki na włosy, na głowę klientki zakładany jest hełm, z niego wydziela się ciepło, które aktywuje do pracy wszystkie dobroczynne właściwości odżywki. Ważna jest odpowiednia temperatura oraz czas trwania całego zabiegu.

Po upływie odpowiedniego czasu, przychodzi czas na umycie włosów i spłukanie odżywki. Trzeba pamiętać o tym, że woda musi być na przemian ciepła i zimna. Ta pierwsza pozwoli na dokładne spłukanie, natomiast zimna domknie łuski włosa. Suna do włosów staje się coraz popularniejsza, coraz więcej salonów ma w swojej ofercie tę usługę.