You are currently viewing Na czym polega proces toczenia CNC?

Na czym polega proces toczenia CNC?

Toczenie CNC jest procesem odnajdującym zastosowanie w wielu branżach. Dzięki niemu możliwa jest obróbka powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych elementów o kształcie bryły obrotowej. Metoda ta jest sposobem obróbki wiórowej, co oznacza, że polega na usuwaniu nadmiaru materiału z elementu. Jak jednak wygląda sam proces?

Firma zajmująca się toczeniem CNC – Bydgoszcz

toczenie cnc bydgoszczToczenie CNC różni się od tradycyjnej metody wyposażeniem urządzenia w system, dzięki któremu możliwe jest niezwykle precyzyjne usunięcie materiału. Do systemu możemy wprowadzić projekt, rodzaj obrabianego materiału i chropowatość jego powierzchni, a maszyna wykonuje wedle tych parametrów obróbkę. Dzięki wbudowanemu systemowi proces toczenia przebiega niezwykle szybko i sprawnie. Inną zaletą toczenia CNC jest oszczędność na materiale. Dzięki wbudowanemu sterownikowi możliwe jest wykonanie wielu identycznych elementów z zachowaniem dbałości o każdy, najmniejszy szczegół. Toczenie CNC wykorzystywane jest więc szczególnie w branżach, w których liczy się precyzja. Zaliczane są do nich przemysł, motoryzacja, meblarstwo czy nawet branża dekoracyjna. Jeżeli zależy nam na precyzyjnej obróbce materiału z wykorzystaniem toczenia, warto wybrać profesjonalną firmę. W przypadku firm oferujących toczenie cnc bydgoszcz jest miastem, w którym odnajdziemy specjalistów w swoim fachu. Sama maszyna do obróbki to bowiem nie wszystko. Ważny jest także pracownik, który zajmuje się jej obsługą. A w przypadku urządzenia z wbudowanym systemem osoba, która go obsługuje musi odbyć odpowiednie szkolenie.

Zastanawiasz się jak przebiega sam proces toczenia? Element poddawany obróbce umieszczany jest w tokarce i wprawiany w ruch obrotowy. Nóż tokarski, w który wyposażona jest maszyna, pracuje w ruchu liniowym i skrawa zewnętrzną warstwę materiału zgodnie z wprowadzonymi do systemu parametrami.